Slavnostní byl vyškovský ragbyový víkend. Zrekonstruované šatny na stadionu si přišlo prohlédnout skoro čtyřicet bývalých hráčů a funkcionářů v čele se zakladateli ragby ve Vyškově Miroslavem Cupákem a Miloslavem Jančou. Mladí hráči pak do oslav přispěli dvěma cennými stříbrnými medailemi z republikových šampionátů.

V kabinách bylo co prohlížet a většina někdejších vynikajících ragbistů jen povzdechla. „Za nás jsme si o něčem takovém mohli nechat jen zdát,“ neslo se unisono z jejich hloučku. „Tohle je už i v českých poměrech špičkové zařízení a klidně tu můžeme pořádat akce a zápasy národního mužstva,“ zdůraznil trenér týmu Milan Wognitsch, sám bývalý vynikající reprezentant.

Někteří z mladších „old boys“ si pak oblékli dresy a doplnili áčko v přátelském utkání s družebním klubem Donau Vídeň. „Konečná plichta ovšem není žádným výsledkem dobrých vztahů. Byl to sice přáteláček, ale oba týmy chtěly vyhrát,“ poznamenal k remíze 26:26 další trenér áčka Dušan Lodes.

Starší žáci a junioři bojovali na pražských trávnících. Žáci velice mile překvapili postupem do finále ligy, když v semifinále přehráli Tatru Smíchov 19:12. „Spíš se od nich čekalo až třetí místo, ale zahráli velmi dobře. To platí i pro finále, i když na Spartu už nestačili,“ komentoval první stříbro trenér juniorů Vladimír Kovář.

Jeho svěřenci pak přidali stejný kov více méně podle očekávání. Domácí Tatra Smíchov byla favoritem, ale na splnění této role se pořádně nadřela. „Prohráli jsme 11:23, ale ještě před poločasem jsme vedli 8:5. Pak prakticky až do konce zápasu jsme byli v kontaktu jedné pětky. Tatra hrála dobře i takticky, my jsme čelili velkou bojovností, srdíčkem. Škoda, že zápas byl na dvacet minut přerušen pro zranění našeho Tomáše Fládra. V té době domácím viditelně začaly docházet síly a my jsme je začínali přehrávat. Jenže oni si v pauze odpočinuli a v závěru se jim ještě podařilo bodovat pětkou a proměněným kopem,“ popsal Kovář průběh vyrovnaného zápasu.

Junioři tedy po pěti titulech v řadě skončili druzí. Z tohoto týmu nyní osm hráčů přejde do mužů a stejný počet družstvo doplní z kadetů. Do konce domácí ragbyové sezony zbývá sehrát mistrovství republiky v sedmičkách.