V těchto dnech by se dožil svých sedmaosmdesáti let velký sportovec, trenér a vedoucí různých oddílů a organizací pracujících s dětmi a mládeží Milan Dvořák. Skonal teprve nedávno, začátkem dubna letošního roku.

Dvořákova aktivní činnost a prospěšnost pro mladé talenty mnoha sportovních odvětví je velmi velká. Říkalo se mu mimo jiné i nijak hanlivě Hopsin, ale byla to jednoduše velká osobnost, neustále v pohybu ve své „duklácké“ teplákové nebo riflové bundě a v kopačkách.

Tento sportovec tělem i duší, od roku 1936 úspěšný trenér ve fotbale, klasickém lyžování, atletice a biatlonu, působil převážně v Lulči, Tučapech a ve Vyškově. Vychoval dvaadvacet mistrů republiky, se svými svěřenci reprezentoval vyškovský region v Polsku, Bulharsku, Maďarsku, Německu a v bývalém Sovětském svazu.

V poslední době působil hlavně jako vedoucí biatlonového klubu na DDM ve Vyškově. Za svou činnost získal jedno z nejvyšších tuzemských ocenění. Je totiž členem Klubu Fair play Českého olympijského výboru. V anketě Sportovec Vyškova 2004 dostal zvláštní ocenění za dlouhodobou práci s mládeží a jako jeden z prvních tak vstoupil do pomyslné síně slávy sportovců Vyškova. (km)