Takový je osud tradiční vyškovské rally. Ať už pod názvem Rallye Haná, Magnum Rally, Böttcher Rally nebo Admirál Rally, pevnou součástí sportovního dění na Vyškovsku na počátku září byla desítky let. To je ovšem minulost, což se pochopitelně milovníkům burácejících závodních aut a okresní tradice obecně nelíbí.

Vznikla petice za její záchranu. „Pro tento rok Federace automobilového sportu s vyškovskou sprintrally nepočítá. Z jakého důvodu tak učinila, nikdo pořádně neví. Soutěž v okolí Vyškova se těší jak jezdecké, tak i divácké oblibě, má atraktivní rychlostní zkoušky, kvalitní prostor pro servisní zónu, organizátoři mají chuť připravovat závod a stojí za ní silný hlavní sponzor,“ napsali do webové petice její račický autor Michal Strejt.

A jaká je dosavadní podpora protestu? Za pět týdnů své existence se pod petici podepsalo dvě stě dvacet lidí. „Rád bych se dozvěděl, proč byla zrušena. Já jako fanoušek rally za tuto soutěž budu bojovat a doufám, že se ke mně připojí další a další fanoušci, samozřejmě také samotní jezdci,“ vyzval k podpoře Strejt.