Posílené kádry Sokolů z Bučovic a týmu Holubic by na vlastních palubovkách měly proti Drásovu a Novému Jičínu potvrdit postavení v předních pozicích druhé ligy. Bučovice ovšem nevedou soutěž tak suverénně, jak se to u nich všeobecně očekávalo. Po prohře s Palkovicemi utekly v Novém Jičíně „hrobníkovi z lopaty“. Bez Dubše, Pavlíka a Chromého prohrávaly v tiebreaku pátého setu už 6:9 a 8:11. Trenér Zbyněk Čížek zcela otevřeně přiznává, že pauza přišla Bučovicím docela vhod.

„Už jsme si potřebovali trochu orazit a měli jsme čas probrat poslední dění. Například obrat v Novém Jičíně by měl psychicky zvednout zejména mladé hráče. Drásov je tradiční účastník druhé ligy. Jeho předností jsou dobří smečaři, ale houževnaté mužstvo dokáže pořádně zabojovat a zápasy zvládá po taktické stránce. Nicméně bychom doma měli dvakrát vyhrát,“ řekl Čížek. Kouč Bučovic by měl mít k dispozici kompletní kádr, i když pro zdravotní problémy v pauze netrénoval Pavlík.

Citelnější oslabení pro zápas s Novým Jičínem hlásí Holubice. Otazník visí nad startem Sedalíka a určitě nebude hrát Fikar. „Za takové osobnosti prostě nemáme rovnocennou náhradu,“ zdůraznil trenér družstva Arnošt Šmerda, který se ale roli favorita nebrání. „Nový Jičín je nováčkem a má docela zajímavou bilanci. Uhrává hodně setů a možná úplně nejvíc míčů, prohrává většinou v pěti setech. To svědčí o velké bojovnosti hráčů. Ale doma bychom moc ztrácet nechtěli,“ naznačil plány Šmerda.Také Holubice měly v přestávce volnější, odpočinkový program a klasické tréninky se do programu vrátily až v tomto týdnu.

Neodpočinul si Vyškov. Poté, co doma smetl Poštornou dvakrát 3:0, vyhrál v předehrávce v Novém Jičíně jen jedno utkání. „Ano, s Poštornou to bylo výborné a do Jičína jsme jeli pro dvě vítězství. V prvním zápase jsme dokázali trestat domácí chyby. Jenže Jičínští v odvetě hru zpřesnili a prakticky nechybovali. My jsme na změnu nedokázali reagovat,“ vrátil se k uplynulému víkendu trenér Čestmír Luska. Podle jeho slov by zápasová remíza v Olomouci Vyškovu tentokrát moc nevadila. Trenér nemůže počítat jen s Muranyim.

II. liga mužů
Sobota, 13. listopadu
Bučovice – Drásov (10.00, 14.00)
Holubice – N. Jičín (11.00, 15.00)
Olomouc – Vyškov (10.00,14.00)