Vyškovský oddíl moderní gymnastiky SK Trasko Vyškov své dosažené výsledky v tomto roce za zklamání považovat nebude. Mimo jiné nasbíral hned několik medailí z českých šampionátů, a to jak mezi jednotlivci, tak i v estetické skupinové gymnastice. Souboje družstev jsou přitom už pro tuto sezonu minulostí. Vyškovské juniorky své letošní působení zakončily v sobotu největším svátkem jejich sportovního odvětví, setkáním těch nejlepších družstev z celého světa.

Mistrovství hostilo španělské historické město Cartagena, kam se sjely na dvě desítky rozličných týmů. Pro mladé zástupkyně Traska Daňkovou, Gottvaldovou, Fialovou, Kapounkovou, Psohlavcovou, Suchomelovou a Štaudrovou to byla na takto monstrózní akci životní premiéra. I přesto se do boje pustily bez bázně a hany a jejich úsilí nakonec stačilo na čtrnácté pořadí.

Je umístění úspěch či zklamání? Zřejmě obé, každopádně na postup mezi finálovou desítku to nestačilo. Hlavní trenérky Kateřina Kapounková a Klára Uhlířová ale měly pro své svěřenkyně slova chvály. „Převažuje spokojenost. Holky jsou tu poprvé a ostudu každopádně neudělaly,“ míní Kapounková. Pro úplnost je potřeba dodat, že mistrovství ovládly dívky z Finska a tradičně z postsovětských zemí.