Představitelé atletického klubu AHA Vyškov mají po víkendovém Mistrovství České republiky důvod k nadšení. Ukázalo se, že na stadionu Za Parkem mohou vyrůst i sportovci nejlepší ve svém odvětví. V Novém Městě nad Metují to potvrdil hlavně Tomáš Fišer jako jednotlivec a s kamarády ve štafetě. Cinkalo stříbro a bronz.

Už několik dní před šampionátem bylo vedení klubu jako na trní. Netrpělivě čekalo, kolik jejich svěřenců se v konečné nominaci na vrchol žákovských kategorií dostane. „Doufali jsme samozřejmě v co nejvíc, loni jich byly skoro dvě desítky, letos jsme mysleli tak na číslo dvanáct, třináct,“ prozradil už předem klubový šéf AHA Vyškov Jiří Hajzler. Nakonec se vydalo závodit deset dětí.

Vypisovat soutěž o nejúspěšnějšího vyškovského atleta mistrovství by postrádalo smysl. Tomáš Fišer se do této role pasoval velkými výkony a stříbrem ve skoku vysokém. Svedl krásný duel s Janem Doleželem z Hradce Králové.

Vyškovský medailista z haly a letní olympiády dětí překonal laťku ve výšce 193 cm, což znamenalo nejen nové osobní maximum, ale i pozici vicemistra a vstupenku do české reprezentace. „Koncentroval síly na den D a hodinu H a podařilo se. Byl protagonistou nejpěknějšího závodu mistrovství, tenhle souboj byl strhující. Lídr výpravy nezklamal,“ zmínil Hajzler.

To ovšem nebylo od Fišera vše. Projevil i svůj smysl pro týmového ducha a v kvartetu s Ivanem Pletsem, Filipem Navrátilem a Jacobem Grycem vybojoval pro vyškovské klubové barvy bronz ve štafetě na čtyřikrát šedesát metrů.

Za zmínku jistě stojí i dvě vyškovská pátá místa. Individuálně se o jedno z nich zasloužila výškařka Eva Šenková, když překonala 1,58 m. „Dokázala svoji třídu. Má na to, aby byla extratřídou. Každopádně páté místo i její výkon mají svoji hodnotu a potvrdila tak svoji příslušnost k širší české špičce,“ pochválil oddílový vedoucí. Na stejném stupínku skončila i štafeta Plets, Gryc a Fišer v závodě třikrát tři sta metrů.

Nejlepší umístění závodníků AHA

2. místo: T. Fišer – výška (193 cm), 3. místo: štafeta 4×60 m (Plets, Navrátil, Fišer, Gryc, 29:OO). 5. místo: štafeta 3×300 m (Gryc, Fišer, Plets, 2:00,03), E. Šenková – výška (1,56 m).