Zejména jméno vítězky mnoha špičkových evropských i světových závodů Zdenky Gottvaldové zná drtivá většina veřejnosti. Výborná éra vyškovských kulturistů a vyznavačů fitness ale nekončí.

I v letošním roce totiž reprezentanti Vyškova sbírali velmi cenná umístění. A celá jarní sezona se z hlediska jejich výsledků dá označit za skvělou.

Měsícem plným vrcholů tohoto odvětví je již tradičně květen. Hlavními akcemi ze všech soutěží českého svazu, na které aktéři dlouho ladí formu, jsou mistrovství České republiky jednotlivých věkových a jiných kategorií.

Členky Fitness clubu Zdena ve Vyškově se na souboji o titul mistryně dokázaly velmi výrazně prosadit. V kategorii bodyfitness do sto čtyřiašedesáti centimetrů zůstala těsně pod stupni vítězů Ludmila Celá. O něco hůře dopadla její kolegyně Jana Palíšková, když ji patří sedmá pozice. Stejnou příčku si zajistila na Mistrovství Moravy Jindřiška Palíšková.

Největší úspěch ale vyškovský klub zaznamenal díky obrovskému mladému talentu Evě Sváčkové. Ta na českém mistrovství ve stejné soutěži jako Celá, ovšem mezi dorostenkami, vystoupala až na stupínek nejvyšší.

„Eva Sváčková je obrovský talent. Cvičí pravidelně druhý rok pod našim trenérským a odborným vedením má v příštím roce vysoké ambice. Mohla by sbírat velké medaile,“ popisuje svěřenkyni Zdenka Gottvaldová.

Sváčková se tímto prvenstvím kvalifikovala i na evropské mistrovství, konané v ruském Tjumenu. I tam ovšem dokázala své předpoklady potvrdit a potrápit své soupeřky. Její snaha stačila na čtvrté místo.

Do reprezentace Svazu kulturistiky a fitness se tento rok dostali hned tři závodníci z Vyškova, František Huff, Zdenka Gottvaldová, Eva Sváčková. Oprávněnost svoji nominace pak potvrdili tím, že se všichni podívali i na Mistrovství Evropy ve svých kategoriích. A domů neodjížděli bez medaile.

Huff totiž v hlavním městě Ázerbájdžánu Baku v klasické kulturistice vyšplhal až na třetí místo. Zdenka Gottvaldová se umístila při souboji evropské špičky v srbském Čačaku v bodyfitness do výšky sto čtyřiašedesát centimetrů sedmá.