Florbalová sezona odstartovala pro Vyškovsko jihomoravskou ligou. V ní stejně jako v posledním ročníku budou působit Ivanovice na Hané. K úvodnímu turnaji zajížděli sokoli do Slavkova u Brna. Čekal je tam Orel Boskovice a Adamov. „Možná jsme mohli mít i víc, ale plán je splněn," prohlásil po návratu domů hrající šéf týmu Petr Hedoudek.

Souboj orlů proti sokolům dlouho vyzníval naprosto jednoznačně. Ivanovice těžko hledaly recept na hru asi největšího adepta na celkový ligový triumf a manko postupně narostlo až na čtyři branky. „Na jaře jsme je porazili, a taky proto nepostoupili, asi si to dobře pamatovali. Šli do nás naplno, měli územní převahu. My bojovali, ale dlouho jsme se nemohli prosadit," popsal útočník Štefan Podolan.

Se spoluhráči ovšem ještě proměnil duel v drama. Postupně Flöhsler, Šimek a Pochylý snížili na nejtěsnější rozdíl. Definitivu 5:3 dala Boskovicím až trefa do opuštěné branky při ivanovické power play. „Škoda, nebyli jsme daleko od remízy, ale hra vabank nám nevyšla. Nemáme se za co stydět, výkon to byl dobrý, i když těsně po zápase to hodně mrzelo," dodal.

Ale nemuselo dlouho. Ve druhém utkání dne Ivanovičtí nedali příliš šancí papírově průměrnému Adamovu. Hodně rychle získali až čtyřbrankový náskok a přestože pak trochu polevili a nechali soupeře snížit, dotáhli snažení do zdárného konce v poměru 6:3. „Měli jsme to jasně ve svých rukou, snad jen chvíli nás napadlo, že by se to mohlo zvrtnout. Jeli jsme pro tři body a ty také máme," konstatoval Heroudek. O góly sokolů se postarali dvakrát Šimek a Skřejpek, po jednom zásahu si připsali Urbánek a Podolan.

Jihomoravská liga

Orel Boskovice – Sokol Ivanovice na Hané 5:3

Branky Ivanovic: Flöhsler, Šimek, Pochylý. Ivanovice – Adamov 6:3, branky: Šimek 2, Skřejpek 2, Urbánek, Podolan.