Sezona příliš povedená není. Její závěr, odstartovaný domácím turnajem, ovšem všechno napraví.

Právě v to věří před tímto víkendem florbalisté Ivanovic na Hané. S dosavadním průběhem soutěžního ročníku totiž příliš nejsou spokojeni. „Cílem bylo umístění do pátého místa. Bohužel na začátku jarní části nám nevyšlo pár zápasů a dobrou pozici jsme ztratili,“ uvedl vedoucí ivanovického týmu a jeho brankář Michal Večeřa.

Sokol zatím figuruje v třináctičlenné tabulce na průběžném desátém místě. Z dvaceti zápasů získal celkem devatenáct bodů. Náladu po nesplnění předsezonních plánů ovšem může hráčům zvednout již tato sobota. Jihomoravská soutěž mužů divize II, v níž tým Sokola bojuje, se hraje systémem jednodenních šestičlenných turnajů, uspořádaných vždy jedním z účastníků. A nyní přišla řada na ivanovické hráče.

„Na domácích turnajích jsme vždy uspěli. Doufám, že to tak a ne jinak bude i tentokrát,“ věří Večeřa.

Domácí ale vůbec nebudou mít jednoduchou roli. Ve třetím duelu florbalového maratónu, který začíná v morkovické hale v deset hodin, je čeká druhý celek soutěže, Slovácký Orel Uherské Hradiště C. Celý sobotní program potom uzavře jejich boj proti Sokolu Bystřice pod Hostýnem.

„S oběma celky se dá poměrně dobře hrát, i když tabulkově se udržují na nejvyšších místech. Bude záležet na maličkostech,“ prozradil ivanovický strážce branky Michal Večeřa.

Zvláště druhé střetnutí bude pikantní. Bystřice totiž balancuje na hranici postupu a pokud chce do vyšší soutěže, nutně musí bodovat. Navíc její zápasy s Ivanovicemi mívají zvláštní náboj. „S Bystřicí je to vždycky vyhrocené. Mají podobný styl, záleží na tom, kdo udělá méně chyb,“ přiblížil očekávání týmový vedoucí Večeřa.

Podobný názor má i kapitán mužstva Milan Myška, který ovšem bude kvůli osobním důvodům o víkendu chybět. „V duelech s tímto celkem máme vždycky spoustu tutovek, jen je proměnit. I tak nás v divizních zápasech ještě ani jednou neporazil,“ pochlubil se Myška.

Pořádající oddíl se ale bude muset vypořádat ještě s jedním problémem. Kapitán totiž není jediným, kdo tentokrát do hry nezasáhne. I tak si ovšem Sokol chce připsat body.

„Budeme zřejmě v hodně improvizované sestavě, ale protože hrajeme doma, chceme uspět. Nejen pro sebe, ale i pro fanoušky, kteří nás zase jistě podpoří,“ dodal Večeřa.

Zápasový program ale nabízí ještě jiné zajímavé duely. V morkovické sportovní hale, která je díky nedobrým organizačním záležitostem vyškovských sportovišť domácím prostředím Ivanovic, diváci uvidí mnohem více. Například přímý boj o druhé místo v tabulce mezi Uherským Hradištěm a Lanžhotem.

Na celou sobotu se tak nabízí velmi kvalitní sportovní podívaná.