I přes rekordní účast šestnácti celků z Moravy, Slezska a Slovenska se rozhodli pořadatelé zachovat model, který zaručoval všem týmům po odehrání zápasů ve čtyřčlenných skupinách postup do nedělního play off. V základních skupinách byla nalosována družstva od nejnižších soutěží až po výběry s extraligovými hráči jako jsou například bratři Kadlecové a reprezentanti Kotlas a Koutný.

I v této konkurenci se dokázal Sokol Bučovice prosadit mezi nejlepší celky. V základní skupině D mělo Bučovicím papírově patřit druhé místo za Goraliateamem před Dolním Němčím a celkem Snipers.

„Paradoxně právě proti nejslabšímu celku Snipers jsme se však nejvíce potrápili, když soupeř z rychlého výpadu vstřelil branku a dále provozoval klasickou taktiku slabších celků založenou na semknuté obraně a rychlých protiútocích,“ líčí Jan Stavělík, hráč a trenér bučovického Sokola.

Do druhé poloviny utkání tak mužstvo Bučovic vstoupilo za nepříznivého stavu 0:1 a poměrně krátký hrací čas dvakrát dvanáct minut ho nutil přejít do ještě většího tlaku. Z množství příležitostí se podařilo zúročit alespoň dvě, které znamenaly první tři body do tabulky.

Ani druhý zápas s Dolním Němčím nebyl zcela jednoznačný, když hráči soupeře strhli Bučovické svým pojetím florbalu založeném více na běhání, než na hře s míčkem. Postupem času ale začali přebírat kontrolu nad vývojem zápasu Bučovice.

Nakonec nejlehčím se pro Sokol jevil souboj dvou dosud neporažených týmů mezi Bučovicemi a třineckým Goraliateamem. Sokolu se však střetnutí mimořádně povedlo.

„Tým, který letos postoupil do extraligy, nám nedokázal vstřelit ani jedinou branku,“ radoval se Stavělík. K špatnému výkonu protivníka přispěla i jeho nekázeň v závěru utkání, když postupně získal tři vyloučení za nesportovní chování. Oproti tomu konto Bučovic zůstalo naprosto čisté i v této kolonce.

Sokol tak postoupil do play off s plným bodovým ziskem a to z nejvýhodnější pozice, což mu dávalo velké šance na dobré umístění.

Že do Hluku nepřijeli Bučovičtí si jen tak zahrát a odjet, dokázali v úvodním utkání vyřazovacích bojů proti nejslabšímu celku skupiny B Orlu Hranice. Dvoubranková výhra po jednoznačném průběhu ale byla posledním lehkým utkáním turnaje.

Následný souboj s domácím Hlukem byl zápasem, ve kterém padlo nejvíce branek do sítě Bučovic. „K tomu, že jsme hodně inkasovali, přispělo i zranění jednoho z našich obránců a tím i nutnost totálně změnit rozložení hráčů v týmu,“ vysvětlil Stavělík.

Soupeřova obrana však také nebyla stoprocentní a šest branek znamenalo vstup Bučovic do boje o medaile. Útok na zlato ale utnula slovenská Nová Dubnica, která porazila Bučovice 2:0. Sokol tak musel po porážce hledat motivaci pro souboj o třetí místo s vítězem skupiny C Elev teamem. Právě tady se ale ukázalo, jak moc svědčí Bučovicím silní soupeři, a výsledek 5:1 znamenal pro Sokol zisk třetí příčky.