Momentálně druhé Bučovice měly narazit na čtvrtý tým Gullivers Brno B a desátý Akademik Vyškov. „Chtěli jsme pochopitelně potvrdit svoji pozici dvěma výhrami a pojistit si tak druhé místo po první polovině sezóny,“ prohlásil jeden z bučovických hráčů Jan Stavělík.

Zatímco proti Brňanům se toto předsevzetí naplnilo, z utkání proti týmu Vyškova měli bučovičtí hráči přinejmenším rozpačité pocity. V prvním zápase s Brnem začal soupeř hýřit pohybem už od úvodu a vytěžili z toho vedoucí branku. Bučovice však neznervóznily.

Herní převaha se zaslouženě hned třikrát přetavila do brankové podoby a Bučovice otočily stav utkání. V závěrečné části se Gullivers dostali do rytmu a po dvou vstřelených brankách bylo utkání opět na začátku.

„Remíza pro nás nebyla dostačující, tak jsme se snažili být ještě aktivnější,“ podotkl Jan Stavělík. Bučovice nakonec zvítězily 4:3.

Na utkání s Vyškovem v letošní sezóně budou bučovičtí hráči vzpomínat neradi. Ani v tomto utkání nedokázal Sokol dlouholetého soupeře porazit. Bučovice vstřelily první branku, ale Vyškov vzápětí otočil skóre na 1:2 a Sokol od tohoto okamžiku pouze dotahoval náskok soupeř.

„Celkem třikrát jsme dokázali srovnat stav, napočtvrté už Akademik dělbu bodů nedovolil,“ popsal Stavělík. Bučovice tak prohrály s Vyškovem 5:7.