Odehrál se tam další z řady turnajů Jihomoravské ligy mužů, v němž zástupci vyškovska narazili na brněnské vysokoškoláky a tým Tišnova. Cíle nakonec splnili do puntíku.

Proti VSK VUT Skurut Hai Brno měli Bučovičtí po celou dobu mírnou převahu, i když se papírový favorit na vítězství nadřel více než se předpokládalo. Nakonec přeci jen vstřelilo v každé třetině o jednu branku více než soupeř a to značí výsledek 6:3. „Skurut neodehrál vůbec špatné utkání. Proti relativně slabším soupeřům se nám zase až tak moc nedaří. Nevím, čím to je. Podceněním nebo malou motivací, těžko říct. Ale zvládli jsme to, a to je hlavní věc,“ sdělil vedoucí celku Ladislav Dufek.

Druhý víkendový sok, Tišnov Paladins, ještě v minulé sezoně působil ve vyšší soutěži, takže se ze strany Dynama neočekával jednoduchý zápas. A to se i potvrdilo, když velmi vyrovnanou bitvu rozhodla jen o něco lepší produktivita Bučovic. Ty si v druhé třetině vybudovaly dvougólový náskok a ten udržely, ačkoli i Paladins zamířili třikrát do černého.

Utkání skončilo 5:3 pro Dynamo, které tak v tabulce přeskočily na prvním místě figurující Sivice. „Tohle mohlo dopadnout opravdu jakkoli. V podstatě nás zachránil nás Martin Houšť, který se připletl ke všem našim brankám,“ pochválil spoluhráče Dufek.

Jeho celek tak bude minimálně na čtrnáct dní vévodit Jihomoravské lize. Sivice ale mají na kontě o dvě střetnutí méně, takže se zřejmě do čela zase vrátí. „I s druhou příčkou ale budeme nesmírně spokojeni. Daří se tak totiž realizovat naše předsezonní plány, tedy poprat se o celkvé prvenství v naší soutěži,“ uzavřel Dufek.