Mužstvo, jehož celý název je FBC Sokol Ivanovice na Hané, zajíždělo včera k posledním dvěma mistrovským utkáním Jihomoravské soutěže mužů divize II. do Dubňan. Tam se konal turnaj, který mohl ještě v průběžné tabulce mnoho změnit, a to hlavně na postupových příčkách.

Boj o nejvyšší příčky se ale Ivanovic netýkal. Zatím desátou pozici již nešlo v zápasech s Velkými Pavlovicemi a Mikulovem vylepšit, ale naopak se mohlo stát, že prvně jmenovaný protivník Sokol ještě přeskočí. Proto měl zejména první duel nemalou důležitost.

Problémem Ivanovic v minulých zápasech se jmenoval úzký kádr. Různá zranění, nemoci a absence z rozličných důvodů oslabily družstvo výrazně. Na bitvy do Dubňan odjelo jen devět hráčů. I tak nechybělo Ivanovicím na Hané odhodlání v neděli v Dubňanech uspět a důstojně se rozloučit se sezonou. A to se jim také povedlo.

V duelu s Pavlovicemi předvedl Sokol skvělý úvod, když rychle vedl o dvě branky. I když soupeř vyrovnal, rozhodly proměněné rychlé protiútoky. Diváci se nenudili a viděli dohromady dvanáct branek. Ivanovice vyhrály po velkém boji 7:5.

V posledním střetnutí celého ročníku pak tým hrál uvolněně a také soupeř z Mikulova si utkání užíval. V celém průběhu padalo mnoho gólů. Zápasu nechyběla dramatičnost, ale šťastnější byl nakonec v poměru 8:6 Sokol. Z posledního turnaje si tak nakonec Ivanovice odvezly plný počet šesti bodů.

V Jihomoravské soutěži patří mužstvu z Ivanovic desátá pozice. „Byl to od nás slušný výkon. Dělali jsme chyby a zbytečně tak připustili drama, ale vítězství jsme si pohlídali,“ zkonstatoval hráč Sokola Milan Myška.