Florbalisté Sokola Ivanovice na Hané měli v sobotu nabitý program. Pořádali totiž v morkovické sportovní hale další turnaj Jihomoravského přeboru divize I. Ten mimo jiné přinesl úplně první mistrovské utkání dvou týmů z Vyškovska, a to právě Ivanovic a nováčků soutěže, zástupců Slavkova u Brna.

A zmiňovaný souboj přinesl pro příchozí diváky velmi zajímavou podívanou. Průběh hry se sice prakticky ani na moment nedal označit za vyrovnaný, protože po většinu času domácí zatlačili hosty do defenzivy, ale na průběžném skóre to příliš vidět nebylo. Ivanovice se totiž dlouho trápily v koncovce a bojovaly tak samy se sebou.

V poli své o mnoho větší zkušenosti z mistrovských zápasů uplatňovaly dobře, ovšem nedávaly ani stoprocentní příležitosti a výsledkem toho bylo vedení Slavkova o dvě branky po první části hry.

Ivanovice potřebovaly nějaký šťastný impuls, a ten přišel před druhou pauzou v podobě zásahu Pokorného po teči jednoho ze slavkovských obránců. V třetím dějství již přehrávali domácí nováčky ještě více a když už měli i správně seřízená mířidla, dospěli k vítězství 6:3. O góly se postarali Dengler, Podolan, Dočkal, Vaverka a Zápařka.

„Dlouho jsme se trápili, výsledek rozhodně neodpovídá rozložení sil. Hodně nám pomohl šťastný kontaktní gól a pak už to šlo. Musím ale říct, že bojovnost Slavkovu rozhodně nechyběla,“ přiznal vedoucí týmu Michal Večeřa.