Florbal se hraje téměř na každé škole a skoro ve všech obcích, z nichž vzešla čtyři družstva z Vyškovska, reprezentující svůj klub i okres v jihomoravských soutěžích. A právě o letošních výsledcích jednoho z nich, tedy Sokola Ivanovice na Hané, více prozradil jeho brankář a zároveň vedoucí celku Michal Večeřa.

Můžete připomenout, jakou soutěž hrajete? Kolik zápasů sezony máte za sebou a s jakou bilancí?
Náš tým Sokol Ivanovice na Hané působí v Jihomoravském přeboru mužů divize II. Máme za sebou prozatím osm kol a v nich jsme získali celkem třináct bodů. Zaznamenali jsme čtyři výhry, jednu remízu a také tři porážky.

Jaké měl tým výsledkové plány v létě před novou sezonou?
No samozřejmě každé mužstvo myslí v létě na postup. Takže to platilo i pro nás. Bohužel postupně se nám tento cíl začal vzdalovat a proto jsme trochu slevili a chceme se umístit do třetího místa. Myslím, že je to reálné.

Na druhou příčku ztrácíme sedm bodů, ale máme dva zápasy k dobru. Navíc proti celkům, které jsou kolem nás. Když se bude dařit, můžeme zase myslet výše.

 

V tomto ročníku se měnilo rozložení družstev v soutěžích a vy jste dostali úplně jiné soupeře. Jak jste si na ně zvykli?
Myslím, že velmi dobře. Samozřejmě je těžké to hodnotit, protože jsme zatím odehráli vzájemná utkání jen s polovinou soupeřů. Byly to vesměs vyrovnané partie. Ti těžší soupeři nás teprve čekají. Na Vyškovsku se objevil nový florbalový tým, Slavkov u Brna.

Jak vidíte jejich celek?
Hráli jsme s nimi už dvakrát a oba duely jsme dokázali vyhrát. Ale rozhodě je nutné říct, že ačkoli jsou to nováčci, působí kompaktním dojmem a jejich hra má už teď dobrou úroveň. Myslím, že mají budoucnost.

Můžete vybrat váš nejméně povedený dosavadní zápas v této sezoně?
Za nejhorší jasně označím v pořadí třetí utkání s Hattrickem Brno, kdy jsme prohráli rozdílem osmi gólů. Soupeř předváděl úplně jinou hru, nebojím se říct z jiné třídy. A za skvělý se nedá považova ani zápas právě se Slavkovem. Vedli jsme čtyři nula a přesto nakonec vyhráli jen o branku.

A nejlepší…
To je těžké, jako gólman to vidím ze svého pohledu. Každopádně je pro nás důležité, že se stále držíme v poměru tři body na turnaj, tedy s poloviční úspěšností. Do každého zápasu nastupujeme s vědomím, že právě ten musí být ten nejlepší. Nemá cenu hodnotit zpětně jeden vydařený zápas.

Co je potřeba zlepšit pro postup Sokola v tabulce přeboru výše a jaký je program následujících dní?
Pro nás je vždy dost důležité chytnout se v zápase a vstřelit první a rychlý gól. To nás často nakopne. A hlavně musí nás chodit dostatek na tréninky a zápasy. No a k programu, žádné velké volno si nedáme. Chci domluvit nějaké přátelské zápasy v lednu a hlavně musíme trénovat.

Trápí vás nějaké problémy?
Pokud jde o finance, samozřejmě mohlo by být lépe, ale zatím se nevyskytlo nic neřešitelného. Co chci zmínit, je to, že našim přáním je, aby se ivanovických domácích zápasů v Morkovicích účastnilo co nejvíc příznivců. Těm skalním děkujeme za přízeň.

 

Proč vlastně pro domácí turnaje využíváte haly až v Morkovicích?
Na Vyškovsku pro nás prakticky není moc možností sportovních hal, které odpovídají požadavkům na florbal. Nejbližší hala je v Morkovicích. Teď přibyly i v Jedovnicích a Slavkově, ale to pro nás není o moc blíž. Taky máme dobré zkušenosti s Morkovicemi, tak to nechceme měnit.

 

Budete rozšířovat kádr hráčů?
Ovšem. Myslíme si, že je tu dost mladých kluků, kteří by se ve florbale chtěli realizovat. Jsme otevřeni zájemcům o bližší spolupráci. Kdo chce, může přijít na trénink a uvidíme. Informace se dají získat na našich internetových stránkách.