Letos jim svaz přidělil úplně nový systém soutěže, oni své výkony však naopak stabilizovali a míří ke špičce Jihomoravského přeboru. Florbalový tým Ivanovic na Hané už má s krajskými turnaji velké zkušenosti. Kroutí už svoji čtvrtou sezonu. Ta letošní je ovšem od předchozích hodně odlišná.

Hlavní změnou je, že Český florbalový svaz změnil celou strukturu jednotlivých měření sil na krajských úrovních. Sokol, který tak za uplynulé tři roky už znal své soupeře, jako Dubňany, Holešov, Zlín a další dobře, narazil na sedm zcela nových. „Trochu jsme se toho obávali, posbíráte informace o protivnících a pak je vše jinak. Dobré ale je, že nemusíme tak daleko cestovat,“ uvedl brankář a vedoucí družstva Michal Večeřa. Připomněl tak, že noví protihráči jsou z míst podstatně blíže Ivanovicím, respektive Vyškova, z něhož pochází větší část členů mužstva. „Nakonec je z té neznalosti i výhoda, protože je vzájemná. A hlavně hrajeme blíže domovu, a to je fajn z hlediska menší únavy z cestování a taky účasti fanoušků,“ dodal.

Druhým zvratem v zaběhnutém kolotoči florbalových turnajů, jehož systémem se v krajích hraje, je z hlediska Ivanovic nic menšího než ustálenost výkonů. Rozkolísaných výsledků Sokola, kdy byl schopen v jednom dni porazit favority na celkové vítězství a mít velké potíže s posledním celkem tabulky, je už jen jako šafránu. „Myslím, že se náš herní projev opravdu zlepšuje. Lépe pracuje hlavně obrana a my dostáváme méně branek a i celkový přístup všech šel nahoru. Je to i o zkušenostech,“ prohlásil týmový vedoucí.

A jak se tedy ivanovickým zástupcům prozatím daří? Po těžkých a místy i bolestných utkáních z uplynulého víkendu proti brněnským vysokoškolákům VSK MZLU a VSK VFU, v nichž Sokol neztratil ani bod, figuruje pouze díky horšímu skóre na pátém místě právě za posledně jmenovaným celkem. Na dosažení stanoveného cíle, kterým je umístění do třetího místa, ale ztrácí jediný bod. „Minimální plány zněly hrát ve středu tabulky. Směle jsme si ale řekli, že bude dobré být do třetího místa. A to je teď reálné. Kdyby to vyšlo, byli bychom spokojeni,“ vysvětlit Večeřa. Je potřeba dodat, že postup je ivanovickým florbalistům vzdálen poměrně dost. Na Jihomoravskou ligu se totiž může těšit jen celkový vítěz a tím jsou prozatím poměrně suverénní Boskovice.