Třetiligová divize VI. protne pomyslnou cílovou pásku až za týden, bučovičtí florbalisté už ale výsledky sezony hřejí na srdci. Může za to poslední vystoupení druholigového ročníku Aligators Klobouky. „Od příští sezony se s nimi klubově spojujeme a budeme jako jejich béčko. A kdyby spadli, museli bychom to za každou cenu příští týden postupem zachraňovat my," objasnil vedoucí bučovického týmu Ladislav Dufek.

Aligátoři odvrátili hrozbu pádu do propasti za pět minut dvanáct. Nebo spíš už v pravé poledne. V posledním zápase museli porazit beznadějně poslední Horní Suchou a tím definitivně opustit sestupové příčky. Povedlo se, a to dost kuriózním způsobem.

Nejprve ztratili vedení 5:4 dvacet sekund před sirénou, aby dvě vteřiny před jejím spuštěním čtvrtý muž kanadského bodování soutěže Tomáš Líznar způsobil výbuch nadšení. V týmu Klobouků a částečně i Bučovic. „My si to samozřejmě chceme uhrát sami příští týden, ale takhle to bude o dost klidnější. Byl to neuvěřitelný zápas s neuvěřitelným koncem," okomentoval Dufek.

Připomeňme, že jeho družina zakončí sezonu příští sobotu v rousínovské hale. K uhájení svého vedení v tabulce potřebuje uhrát aspoň jedno vítězství, což by mohlo vyjít hlavně proti předposledním Skurut Hai. Ještě předtím může definitivu získat i proti Hattricku Brno B.