Bučovický florbalový Sokol je po předsezónním odchodu nejlepších střelců vážně ohrožen ztrátou nejvyšší regionální soutěže. Je předposlední. Zlepšit náladu mu může zítřejší pokračování turnajového kolotoče. Na první letošní akci čekají Bučovické protivníci s dosažitelným bodovým náskokem.

V prvním střetnutí změří Sokol síly s Ratíškovicemi. Panteři mají jen o tři body víc, přičemž odehráli o dva duely víc. „K tomuto zápasu budeme vše směřovat, protože právě s Ratíškovicemi a Lanžhotem se budeme prát o záchranu. Pokud chceme ligu udržet, měli bychom je porazit. Když se to nepovede, dál už to bude o hodně těžší,“ uvědomil si hrající šéf týmu Ladislav Dufek.

Druhý soupeř bude mnohem těžší. Holešov je sice jen o příčku lepší Ratíškovic, ale odehrál jako Bučovice jen osm zápasů a jeho ambice jsou od jmenovaných odlišné. „Ten bude v plné sestavě, mám to potvrzeno. Máme tam zvěda, trénuje tam kvůli bydlišti Tomáš Dragan, a tak víme, jak na tom jsou. Tohle asi nepůjde, chceme se zaměřit na první sobotní zápas,“ uvedl Dufek.

A bodový plán? „Vypadá to, že bychom mohli být kompletní, takže tím víc je potřeba uspět. S Holešovem by to bylo překvapení, ten ať si klidně utíká, kam chce, ale tři body být musí. To každopádně. Kdyby náhodou byly čtyři, to by bylo skvělé,“ uzavřel vedoucí mužstva.

Třetí liga mužů

sobota 8. ledna

hala VUT CESA Brno 1

FBC Sokol Bučovice: FBK Panter Ratíškovice (10.00 hodin), FbC Slow Shoes Holešov (13.00)