Bohužel vyšší moc nepříjemně znovu zasáhla, tentokrát lidsky o mnoho hlouběji. Dvanáctiletý Radek, který bojoval se svalovou dystrofií a byl upoutaný na invalidní vozík, nedávno podlehl rakovině.

„Když jsme nemohli hrát, tak jsme se rozhodli zůstat s mančafty a příznivci našich turnajů v kontaktu prostřednictvím charitativní akce. Přemýšleli jsme o dobročinnosti už delší dobu, stopka sportování všechno jen dala do pohybu. Oslovili jsme místní spolek Nadějné vyhlídky a v následné sbírce pro Radka se podařilo vybrat 10 550 korun. Je nám velice líto, že tu částku už nelze předat tomuto mladému hrdinovi,“ sdělil jeden z vyškovských organizátorů florbalových turnajů i sbírky David Mach.

Chválihodný záměr a finanční injekce vzniklá díky týmům, hráčům i divákům OPEN FAIR Vyškov tak už nemůže dojít svému původnímu účelu. Proto pořadatelé všem, co přispěli, navrhují předat výtěžek manželům Procházkovým. Zároveň nabízí těm, kteří chtějí vzhledem k této situaci svůj příspěvek zpět, možnost kontaktovat jmenovaný spolek na telefonu 606 333 626 či emailu martin@nadejnevyhlidky.eu, popřípadě na emailu turnajů openfairvyskov@email.cz. Je ale třeba dodržet termín 10. srpna, pak bude zbylá částka předána Radkovým rodičům.

„Chceme všem, co se připojili, ještě jednou moc a moc poděkovat nejen za nás, ale také za spolek Nadějné vyhlídky, samotného Radka a jeho rodiče. Bohužel je nám moc líto, že on sám už může poděkovat jen tam seshora. Vězte, že tento mladý bojovník i v posledních dnech své nakonec bohužel neúspěšné těžké životní bitvy cítil vaši podporu a dělala mu radost,“ zdůraznil Mach.