Nejprve svedl los třetí florbalové ligy proti sobě soupeře z prvních dvou míst tabulky. Sokol Bučovice narazil na Hukot Klobouky. Oby týmy si uvědomovaly, že právě tento zápas může být klíčový pro konečné umístění v tabulce. Výsledkem bylo strhující tempo na obou stranách a také několik vyloučení.

Bučovicím se sice dařilo během první třetiny uhlídat dvojici nejlepších střelců Hukotu, Kňůra a Volka, ale směrem dopředu se jim nepodařilo soupeře přehrávat.

Paradoxně to ale byl právě Sokol, který nehledě na herní mizérii dvakrát skóroval. V jeho dresu totiž úvodním gólem utkání upozornil na svůj návrat po zranění Jaromír Lazor. O chvíli později pak na 2:0 zvýšil Ladislav Dufek.

Ve druhé části se Klobouky zvedly a dvakrát s gólovým efektem využily prostor na hřišti, který se uvolnil nejprve při dvojitém vyloučení a následně při přesilovce čtyř na tři.

Bučovice se však oklepaly a dvěma brankami Tomáše Dragana opět získaly dvougólový náskok.

V přetahované se pokračovalo i ve třetí třetině, ale Hukotu nakonec došly síly. Bučovice si vybudovaly rozhodující náskok na 7:4 a soupeřova morálka klesla pod bod mrazu. Osmá branka ve 13. minutě stvrdila vítězství Bučovic a Sokol tak oplatil Hukotu porážku z předchozího vzájemného utkání.

Za necelou hodinu nastoupil Sokol proti čerstvému soupeři z Uherského Brodu. Ten, přestože už v 31. sekundě inkasoval, v první třetině na hřišti kraloval. Na hráčích Bučovic bylo patrné, že mají v nohou náročný zápas a do tempa je samozřejmě nepřivedly ani dvě přesilovky soupeře. „Od pohromy nás zachránilo jen několik zákroků takříkajíc navíc z repertoáru našeho brankáře Lukáše Dragana,“ byl svému spoluhráči vděčný jeden z bučovických hráčů Jan Stavělík.

I prostřední dějství skončilo úspěšněji pro Bučovice. Po jeho skončení vedly 3:1. Brod se ale rozhodně nevzdával a stále udržoval rychlé tempo hry.

Nejzajímavější florbal se hrál zřejmě až v závěrečné třetině. V ní nejprve trpělivě hrající Brod smazal bučovický náskok a srovnal stav zápasu na 4:4, vzápětí však série šesti branek Sokola definitivně rozhodla utkání.