Florbalové Ivanovice na Hané zvedají hlavu. A začínají ji mít už poměrně vysoko, po sedmi kolech jihomoravského přeboru se dostaly do čela pořadí a vypadá to, že jejich sebevědomí vzrůstá. Aby ne, v sobotu si poradily s největším aspirantem na přebornický titul SFK Slovácko-FATR Dubňany B, dokonce na soupeřově domácím hřišti. Předtím ještě Sokoli dokázali udolat Šitbořice B.

Aligátoři ovšem dopoledne dost kousali, Ivanovičtí totiž nebyli dostatečně opatrní. „Nehráli jsme to nejlepší, co by to potřebovalo. Šitbořice hrály dobře, byl z toho prakticky vyrovnaný zápas, snad měly možná i trochu navrch. Jsme rádi, že jsme to urvali,“ vyhlásil za hráče Jiří Šimek.

Jeho florbalová parta držela ještě dvě minuty před koncem vcelku pohodlné vedení 4:1, jenže do konce ještě dvakrát inkasovala a byla ráda, že o tři body nepřišla. Zvlášť, když už předtím musel brankář Radek Zápařka čelit dvěma trestným střílením. Úspěšně a slavil s týmem výhru 4:3.

Druhý ivanovický zápas měl ještě větší důležitost, byl to souboj dvou celků, které myslí na nejvyšší příčky. Tedy prakticky o šest bodů. Dlouho to vypadalo na remízu nebo těsné vítězství Dubňan, když vedly ještě v průběhu třetí třetiny 2:1.

„My se z toho ale nezbláznili. Hráli jsme proti favoritu, Radek v brance nám pomohl velkými zákroky, všichni poctivě běhali, zabrali jsme a otočili to,“ řekl Šimek. Šňůrou čtyř přesných zásahů rozhodl Sokol o vítězné radosti v poměru 5:2.

Povedená sobota Ivanovice vynesla na první příčku tabulky. „To je výborné. První zápas od nás sice nebyl žádná hitparáda, ale druhý byl snad nejlepší za poslední roky. Dubňany jsme porazili u nich na tom šíleně velkém hřišti, na které se těžko zvyká,“ uvedl Šimek.