Ivanovický florbal v koutku duše doufal, že jako nováček jihomoravské ligy dokáže ukořistit alespoň remízový úspěch i proti prvním dvěma týmům pořadí. Na průběžném desátém místě třináctičlenné tabulky by je nutně potřeboval, ale Boskovice i Telnice byly proti. „Šance vidíme větší proti Boskovicím, sice jim to letos šlape, ale už jsme s nimi v minulosti uhráli pár dobrých zápasů," ukázal cestu k úspěchu hráč a vedoucí týmu Ivanovic Petr Heroudek.

Potrestané nadšení

A lídr, který to měl do dějiště nedělního turnaje, haly v Letovicích, jen tucet kilometrů, měl s Ivanovickými opravdu potíže. Sice po první bezgólové třetině získal dvoubrankové vedení, ale v poslední vteřině druhé části snížil Šimek, a když na začátku poslední části dobře stínil gólmanovi při střele Kroupy, začínalo se od začátku.

Jenže vyrovnání jakoby paradoxně Ivanovice stálo celý zápas. V závalu nadšení se pokoušely překlopit misky vah na svoji stranu, ale zapomínaly na zadní vrátka. Nepomohl ani oddechový čas. „Najednou jsme byli jak splašení, chtěli jsme být všude, přestali jsme hrát to svoje, co jsme si v kabině řekli. Výkon nebyl špatný, bylo to i hratelné, ale tohle umí ty nejlepší v lize fakt dobře. Myslím využít chyby soupeře," litoval zpětně útočník Jiří Šimek. Třetí zásah Boskovic sice přišel s pověstným štěstíčkem z dorážky, dál už ale šel favorit za výhrou pevným krokem. Konečné skóre? Z pohledu sokolů 2:6.

Proti Telnici si podle jejich vyjádření věřili o poznání méně, ale i v tomto případě se dvě třetiny drželi na dostřel, na začátku třetí dokonce svítily na ukazateli skóre dvě čtverky.

„Chtělo to vydržet, ale ani na podruhé to nevyšlo. Nepropadli jsme, žádná ostuda to nebyla, ale když nemáš bod, tak je to slušně řečeno málo platné. Těžko říct, co přesně se stalo, buď jsme moc otevřeli hru, nebo to bylo i o fyzičce. Asi to první," tipnul si střelec čistého hattricku Šimek.

Konečná porážka 8:5 je až moc krutá. „Opřeli se do nás od začátku. My měli dobrou produktivitu, stejně nakonec gólově utekli. Musím přiznat, že jsou úplně někde jinde. Strašně silní na míčku, museli jsme si pomáhat fauly. Boskovice jsou dobré, Telnice je podle mě ale ještě o level dál," uznal kvality vítězů Heroudek.

Se spoluhráči přes porážky zůstali na desáté příčce.

Rezerva si polepšila

Ivanovický oddíl přesto o víkendu jeden tříbodový zisk slavil. Postarala se o něj klubová rezerva, která pořádala turnaj krajského přeboru v Morkovicích-Slížanech a na něm jednoznačně přehrála Šitbořice 7:2. I přes následnou prohru s Gullivers Sokol Brno I C 5:9 se tak posunula v divizi A na průběžnou sedmou příčku.

Jihomoravská liga

Neděle, hala Letovice

FBC Sokol Ivanovice na Hané – FBO Orel Boskovice 2:6, Šimek, Kroupa. FK Orel Telnice – FBC Sokol Ivanovice na Hané 8:5, Šimek 3, Podolan, Pochylý.

Jihomoravský přebor

Sobota, hala Morkovice

FBC Sokol Ivanovice na Hané B – FbC Aligators Šitbořice B 7:2, Gullivers Sokol Brno I C – FBC Sokol Ivanovice na Hané 9:5.