Elitní výběr bučovických florbalistů má před sebou další mistrovský turnaj, poslední v sezoně, u něhož jsou napsáni v kolonce pořadatelé. Třetí liga mužů, divize VI. se pro ně v posledním období nevyvíjí dobře a to chtějí ve svém prakticky domácím prostředí haly v Morkovicích-Slížanech změnit.

Nejlepší celky soutěže už mají osm kol před koncem sezony před Sokolem dostatečný náskok, na páté Bučovické ovšem začínají dorážet celky pod ním. „Nedařilo se, nevyhráli jsme v podstatě sedm zápasů v řadě a to se projevuje na pořadí. Hrajeme v známém prostředí, je potřeba to zlomit,“ vyhlásil hrající týmový šéf Ladislav Dufek.

Do cesty se jeho partě postaví v sobotu od desíti hodin desáté Sivice, Sokol je tedy papírovým favoritem. „Nebude to tak lehké, dřív jsme s nimi nebyli schopni vyhrát, až v této sezoně se to podařilo. Podle tabulky je výhra povinnost, ale je to běhavý a nepříjemný soupeř,“ prozradil Dufek.

Důležitost prvního úspěchu zvyšuje fakt, že ve druhém sobotním duelu o pět hodin později je čeká kvalitou ještě jiný šálek kávy, třetí Aligators Hukot Klobouky. „Jsou špička, minule nám nedali naději. Ale ničeho se nebojíme. Když prohrajeme, tragédie to nebude. Ale můžeme urvat plusové body,“ řekl týmový lídr.

Bučovice mají odehráno o dva zápasy více než jejich sousedi v tabulce, o to víc potřebují uspět. „Tři body bychom měli dovézt, pokud se nechceme propadat v pořadí. Když bude něco navíc, o to lépe,“ uzavřel Dufek.