Čtyři zápasy schází do závěru jihomoravského přeboru florbalistů, skupiny B. V ní se o body perou také Slavkovští a v poslední době zůstávají na lopatkách. „Vyšel nám prostředek sezony, ale pak se přestalo dařit a ztratili jsme kontakt s ostatními. Máme smolnou sérii, předposlední místo je hodně málo. Musíme to protrhnout,“ nabudil sebe i spoluhráče prohlášením brankář a vedoucí mužstva Jan Šícha.

V neděli ráno se všichni společně vydají do Pohořelic, kde poměří svůj florbalový um se dvěma soupeři. Dopoledne se představí proti hratelným Valticím. Ty jsou na tom jen o jednu příčku lépe. „Hodně bude záležet na rozhodčích. Když pustí volnější průběh, Valtice budou hrát znovu tvrdou, až agresivní hru. Musíme se na to připravit,“ naznačil Šícha. Pokud Sokol vyhraje, dotáhne se k Valticím na rozdíl jediného bodu.

A zbývající ztrátu může smazat hned o pár hodin později. I když to nebude nic snadného, čeká ho čtvrtá Dohoda Tri Lamy Brno. „Chceme je zaskočit, už se nám to povedlo. Je to vyspělý tým, ale budeme v ideální sestavě a původnímu cíli být do pátého místa se chceme aspoň přiblížit,“ uzavřel Šícha.