Florbalový Slavkov letos poprvé pomýšlel na možnost posunu do krajské ligy. V ní se pohybují jeho okresní kolegové a zároveň rivalové B tým Bučovic a Ivanovice na Hané, o to lákavější tahle možnost byla. Nakonec z ní ovšem sešlo, finální část divize B jihomoravského přeboru se Sokolu už tak nedaří. Šanci zamíchat postupové karty ztratili ve Valticích.

V prvním utkání splnili roli favorita, když přehráli brněnské vysokoškoláky z VSK VFU Brno 7:2. Hladký zápas, zdálo by se. „Až tak od poloviny zápasu nebo spíš ve třetí třetině, do té doby jsme měli co dělat. Určitě ne tak jednoznačné, jak vypadá výsledek. Za stavu tři dva je pro nás je zlomily dva naše slepené góly,“ popsal brankář a vedoucí týmu Jan Šícha.

K tomu, aby se opět připletly mezi nejlepší mužstva přeboru, Sokol potřeboval udolat i Valtice a právě to se ukázal být problém. Početní diváci, ženoucí dopředu pochopitelně domácí barvy, se měli na co dívat. Během prvních čtyř minut viděly čtyři zásahy, po dvou na obou stranách.

Srovnaný stav vydržel až do začátku třetí třetiny, v ní nejprve Slavkov šel do vedení, Valtice ovšem bleskově srovnaly krok a brzy hosty i předběhly. Domácí pak ještě upravili na konečných 6:3. „Neproměnili jsme šance, dokonce i trestné střílení a pak odskočili po naší individuální chybě. To nás dostalo. Valticím skvěle zachytal brankář, měli podporu publika, pro diváka krásný a záživný zápas,“ potvrdil kvalitu hry Šícha.

V tabulce ztrácejí pátí Slavkovští na druhé místo šest bodů, mají přitom odehrány o dva zápasy víc. Na posun vzhůru už to zřejmě moc nevypadá.