Florbalové mužstvo Slavkova u Brna se v právě uzavřené sezoně Jihomoravského přeboru mužů neblýsklo. Nejprve to špatně nevypadalo, ale v tomto kalendářním roce přišla série porážek, kterou už nedokázalo přerušit. A to ani při posledním turnaji v sobotu v Pohořelicích, kde ještě navíc mohl poklesnout na úplné dno pořadí.

V prvním zápase narazil na o postup bojující VSK MZLU Brno. A vysokoškoláci neměli se Slavkovskými slitování, nadělili jim sedmibrankový příděl, ačkoli v půli zápasu byl stav vyrovnaný 1:1. „Na konci druhé třetiny jsme dostali tři rychlé branky a vše se sesypalo,“ objasnil brankář a vedoucí týmu Jan Šícha.

Sokolská parta vzhlížela s větším nadšením k druhému utkání, v němž chtěla bodovat proti střed tabulky hrajícím Ratíškovicím B. Panteři se ale do Slavkova zakousli a pustili až po výhře 5:1. „Byli jsme nehorázně střelecky impotentní. Ratíškovice se trefovaly z brejků a upřímně, náš výkon - nic moc,“ litoval Šícha.

Slavkovská bilance se tak v devítičlenné divizi B nakonec uzavřela na čtyřech výhrách, stejném počtu remíz a šestnácti porážkách. Ta na předposlední příčku přeci jenom stačí, protože poslední Velké Pavlovice vyšly také naprázdno a nedohnaly tak dvoubodovou ztrátu.