V Letovicích při posledním letošním klání jihomoravské ligy mužů se sokoli jako obvykle popasují s dvěma soupeři. Jako průběžně pátí se pokusí pokořit desáté Ratíškovice a dvanáctý Adamov. Snadná práce, zdá se. „Děláme si zálusk na šest bodů, věříme si, ale určitě nás čekají hodně těžké zápasy," upozornil hrající šéf týmu Petr Heroudek.

Jeho družina si zatím v sezoně vede velmi dobře. Původní plán, tedy klidný střed tabulky, se daří plnit a dokonce i překonávat. Na rozdíl od nejbližších protivníků. Ti jsou hluboko v sestupovém pásmu, potřebují tak zabrat. Hlavně Adamov, předposlední celek pořadí s nelichotivou bilancí jediné výhry a remízy. „Nejsou špatní, ale letos jim vždy něco k bodům chybí. Minule jsme je docela spláchli, snad z toho utkání neuděláme drama. To my umíme dobře," usmál se útočník Štefan Podolan.

Proti týmu z Blanenska ale se spoluhráči společně nastoupí až těsně po šestnácté hodině. To už budou mít v nohách první a zřejmě o dost složitější letovickou zkušenost. Ratíškovičtí panteři odstartovali aktuální florbalový ročník poměrně tristně, ovšem postupně se zlepšují a začínají opět začínají být podle svého jména dravci.

Souboj začne v pravé poledne a Ivanovičtí věří, že nepůjde o westernovou přestřelku. „Je to o tom, v jaké sestavě dojedou. Mívají to totiž trochu divočejší s morálkou, někdy mají k sobě zkušenější borce, někdy ne. A to je v lize často alfa omega úspěchu. Myslím, že když my k zápasu přistoupíme poctivě, tak to můžeme urvat. Ale žádné bezhlavé útočení a spousta gólů tam i tam, zabezpečená obrana a důrazný útok, tak to budeme chtít hrát," poznamenal Heroudek.

Vrásky na čele mu místo nedělního soka dělá spíše poslední ne zrovna ideální tréninková morálka jeho mužstva. „Nebylo to bůhví jaké, ale to je vždycky před Vánocemi. Přesto doufám, že pojedeme v plné síle, nemůžeme tabulkově hřešit na to, že jsme v klidu, pár nepovedených zápasů to může zase pěkně rychle změnit," prohlásil.

Přispět by k tomu chtěli i samotní Panteři. „Ivanovice jsou nad námi, bude to s nimi těžké a my se teprve hrabeme pomalu ze dna, ale mám tušení, že nám to vyjde. Všichni kluci říkali, že pojedou, takže bychom to mohli odehrát velmi dobře," podotkl hráč a vedoucí ratíškovického družstva David Příkaský.

Netypický termín

Až samotná hra ukáže, komu pomohl a komu uškodil netypický termín turnaje. Florbalový svaz se pro něj rozhodl z důvodu konání mistrovství světa žen v Brně a Ostravě. Dal tak šanci hráčům prožít celý sportovní svátek nerušeně jako diváci.

Předvánoční volba se ale sokolům příliš nezamlouvá. „Upřímně řečeno, pokud můžu mluvit za sebe, tak mě to vůbec neláká. Dva dny před Štědrým dnem si dokážu představit klidně i jiný program. Navíc je to daleká cesta a celý den pryč. Ale je to florbal, který milujeme, popereme se o vítězství," ujistil ivanovické fandy Podolan.

Jihomoravská liga

Neděle 22. prosince

Hala Letovice

FBC Sokol Ivanovice na Hané – FBK Panthers Ratíškovice (11.50)

TJ Sokol Adamov – FBC Sokol Ivanovice na Hané (16.05)