První vyhrání z kapsy vyhání. Nechval dne před večerem. Jedna vlaštovka jaro nedělá. O pravdivosti všech těchto pořekadel se během posledních dnů přesvědčili florbalisté Ivanovic na Hané. Mužstvo Sokola se minulý čtvrtek vydalo na těžkou misi. Chtělo uspět mezi českou florbalovou elitou na počtem i kvalitou účastníků monstrózní brněnské akci Hummel cup. Šestasedmdesát celků ve čtyřech různých kategoriích tam v několika různých halách po čtyři dny poměřovalo svůj sportovní um.

Ačkoli organizátoři účastníkům Jihomoravského přeboru mužů divize I, v němž Ivanovice působí, doporučili přihlásit se mezi takzvané amatéry, Sokol se rozhodl jinak a nahlásil se do kategorii mužů. „Chtěli jsme si na závěr sezony užít zápasy s těmi nejlepšími. A taky máme několik nových kluků, takže záměrem bylo i to, aby si vyzkoušeli ostrá utkání a měli možnost se předvést,“ objasnil vedoucí týmu Michal Večeřa, který zároveň zastává i roli brankářské jedničky. Jedním dechem ale dodal, že se spoluhráči nejede jen na výlet. „Samozřejmě chceme v Brně něco uhrát. Základní cíl je postup ze skupiny a pak už se může stát cokoli,“ řekl. A hned první ivanovický duel jedné z šesti pětičlenných skupin hlavní kategorie přinesl družstvu velkou radost. Proti papírově silnějšímu Lipníku sice nedokázal za stanovenou hrací dobu dvakrát patnáct minut skórovat, ale ani neinkasoval a první bod do tabulky byl na světě. „Uznávám, že soupeř byl o něco lepší, ale co se týče šancí jsme se jim vyrovnali a vítězství nebylo daleko,“ vyhlásil Večeřa.

Naráží na fakt, že diváci viděli útočnou hru z obou stran a několikrát zazvonily i tyče obou svatyň. Postup do play-off se Sokolu touto remízou hodně přiblížil, neboť do rozhodujících bojů se díky příznivému hernímu systému nepodívali jen mužstva na posledních místech. Dobré výchozí situace ovšem Ivanovice využít nedokázaly, když po pohádkovém úvodu se další jejich dějství řadí spíše do hororové tematiky. Ještě ve čtvrtek večer zchladily nadšení florbalistů Dubňany v poměru 8:1, když jediný zásah do černého zaznamenal Zdeněk Mandovec. V pátek večer Sokol prohrál s uskupením R.E.S.K.R.E.P.T.A jasně 5:0 a zbytky naděje v sobotu brzy ráno definitivně uhasili slovenští hosté LS Team.

Přitom právě do boje se zahraničním protivníkem Ivanovičtí vkládali své největší naděje i proto, že šlo o přímou bitvu o poslední vstupenku do osmifinále. „Hrají bratislavkou ligu, věděli jsme, že nejsou špatní, ale dalo se přes ně přejít,“ přiznává Večeřa. Realita ale byla krutá: 5:1 pro LS Team. Jedinou branku Sokola si připsal Aleš Tvrdý. „Tady se nemůžeme na nic vymlouvat. V sobotu nás bylo jen devět, z toho čtyři naprostí nováčci. Chyběla orientace, důraz, souhra, přišly chyby. Je to škoda, turnaj se nám prostě nepovedl,“ lituje týmový vedoucí.