Všechny tři florbalové party, které hájí barvy vyškovského okresu v celoročních soutěžích, se v těchto dnech plně oddávají sportovnímu odvětví, které mají tak rádi. Ivanovičtí, slavkovští i bučovičtí borci od čtvrtka bojují v Brně na tradičním klání málo vídaných rozměrů Hummel Open Game 2009. Absolvují zápasy v základních skupinách a za cíl si stanovili důstojné a příjemné zakončení sezony.

Akce, mezi florbalovou obcí známá jako Hummel, vždy zpestřuje závěr sezony a nabízí možnost sportovního i kulturního vyžití. Utkání v osmi halách, čtyři kategorie, celkem sto týmů a bohatý doprovodný program na celý víkend jsou toho dostatečným důkazem. „Jedeme si to tam užít, vládne pohoda a chceme se bavit samotnou hrou i dalšími připravenými aktivitami,“ řekl vedoucí ivanovického týmu a jeho brankářská jednička Michal Večeřa.

Jeho celek, který si letos vysloužil postup z Jihomoravského přeboru do krajské ligy, už dopředu vyhlašoval, že po nějaké výsledkové díře do florbalového světa v Brně nebaží. „Umístění moc neřešíme. Bude nás z různých důvodů poskromnu a už máme tak nějak odpracováno. Snad neskončit poslední,“ usmíval se Večeřa.

Ivanovičtí se spolu s bučovickou výpravou přihlásili do hlavní soutěže mužů. Los tomu pak chtěl, že právě tyto dva celky se potkají dnes v devět ráno v derby střetnutí základní skupiny. Bude to prakticky jejich první vzájemný zápas v historii. „Herně jsme se potkali zatím jen při příležitosti našeho klubového výročí. Bude to určitě v přátelském duchu, ale měl by se projevit rozdíl soutěží, které hrajeme. Čekáme výhru,“ naznačil bučovický vedoucí Jan Stavělík.

Jeho družina, hrající třetí ligu mužů, tedy v příští sezoně o jeden výkonnostní stupeň výše než Ivanovice, chce na rozdíl od protihráčů více zabouchat na brány víkendového playoff. „Posílili jsme několika kluky z Dubňan, jde o to, jít v pohodě ze skupiny a pak se uvidí. Věříme, že nevypadneme brzy,“ dodal Stavělík. Nutno připomenout, že ze sedmi základních skupin postupují dále první tři přímo a zbylí dva si ještě zahrají proti sobě o čtvrtou vstupenku do vyřazovacích duelů. Ty odstartují v sobotu prvním kolem a skončí až v neděli v podvečer.

Posledním do tria okresních odvážlivců jsou Slavkovští. Tamní Sokol, účastník Jihomoravského přeboru mužů i pro další ročník, ovšem zvolil variantu podání přihlášky do amatérské odnože turnaje. Tam se hraje v poli ve čtyřech mužích a připraveno je přes čtyřicet týmů. „Bylo jasné, že nás v tento termín bude docela málo, tak jsme zvolili tuto cestu. Je to konec ročníku, něco navíc, tak myslím, že tohle je kvůli tomu nejlepší. Ale určitě se chceme i dobře ukázat,“ uzavřel předturnajový rozbor šéf Slavkovských Jan Šícha.

Jak si týmy nakonec povedou, ukáže pátek a jejich představitelé doufají, že i víkend.