To je cíl, který si vytyčili před sobotním třetím turnajem hráči bučovického Sokola. Zavítali do Slavkova, kde se střetli se Znojmem a Dubňany. Při návratu měl tým z dosažených výsledků trochu smíšené pocity.

Znojemský sok si nemohl vynachválit první a začátek druhé třetiny. Přestože si nevytvořil významnou herní převahu, vybudoval si tříbrankový náskok průběžným stavem 5:2 a Bučovicím se nedýchalo lehce. „Dostali jsme se do úzkých vlastními chybami. Dva góly s nešťastnou tečí obránců nám sice na náladě nepřidaly, ale i tak jsme věřili v obrat,“ přiznal předseda oddílu a vedoucí mužstva Jan Stavělík.

Bučovice se opravdu nevzdaly, Znojmo začalo praktikovat pouze destrukční florbal bez myšlenky a výsledek se dostavil. Ještě do druhé sirény Sokol snížil díky proměněnému trestnému střílení a využité přesilovce na rozdíl jediné branky. V posledním dějství obě strany pokračovaly ve stejném tempu, podle zápisu o utkání domácí hýřili na rozdíl od hostů aktivitou a závěrečné skóre se tak zdá na první pohled jednoznačné. Bučovičtí florbalisté vyhráli 8:5, o což se střelecky zasloužil čtyřgólový Houšť. Dvakrát se trefil Dragan a Svoboda. „Snažili se jen bránit a my je prakticky nepustili na naši polovinu. Jejich chyby jsme trestali,“ zmínil Stavělík.

Druhé sobotní utkání proti Dubňanům se odehrávalo v jiném duchu, než se předpokládalo. V první třetině se rozvlnila síť bučovické branky hned šestkrát, a to je pro nesmírně zkušené harcovníky z klubu F.A.T.R. voda na mlýn. Honba Sokolu s cílem snížit manko měla naprosto opačný účinek. Rychlý přechod do útoku a nesmírně vysoká úspěšnost střelby dovedla Dubňany až k výhře 17:4. „Po dlouhé době jsme dostali náklad, jehož tíhu dáváme pocítit soupeřům také my. Nepokryli jsme střed hřiště, odkud Dubňany pálily jednu střelu za druhou. Zkoušeli jsme s tím něco dělat, ale vypadalo to, že na každou naši střelu do tyče nebo mimo připadala jedna branka Dubňan,“ smutnil Stavělík. O zásahy jeho družstva se postarali dvakrát houšť a jednou Dragan a Svoboda.