Bučovický florbal zažívá krušné časy. Po předsezonním odchodu velké části jejich ofenzivní síly se obě klubová mužstva potácí ve spodních patrech pořadí. Oddílový A tým, hrající šestou divizi třetí ligy, okupuje dokonce poslední místo se čtyřbodovou ztrátou. Snížit ji nebo ji úplně smazat může Sokol dnes v Morkovicích-Slížanech. Na turnaji, v němž bude vystupovat i jako pořadatel.

Florbalový maratón zápasů začne v deset hodin, jako druzí přijdou na řadu právě Bučovičtí spolu s Panthers Otrokovice B. Ty dodnes nabíraly z šesti utkání stejný počet bodů, přesto Sokol si tento duel moc ve světlých barvách nemaluje. „To bude asi docela palba. Určitě půjdou během sezony hodně vysoko. Kvalita je někde jinde, styl mají opravdu florbalový, jsou běhaví, je jich hodně. Tady moc nedoufáme,“ řekl hrající týmový vedoucí Ladislav Dufek.

Celodenní program bude Sokol uzavírat od šestnácti hodin proti Lanžhotu. A tady právě vidí svoji příležitost, Lanžhot je předposlední. „Koho jiného máme porazit? Jen je a snad Ratíškovice, na ty teď snad máme. Pořádáme, mělo by nás být až osm a je to soupeř, s kterým jsme neprohráli. Vlastně béčko ano minulý týden, ale to je úplně jiný tým,“ vzpomněl si Dufek.

Krajská liga
sobota 20. listopadu
hala Morkovice-Slížany
FBC Sokol Bučovice – Panthers Otrokovice B (11.30), TJ Sokol Lanžhot (16.00)