Regionální liga vyznavačů populární hry s děrovaným míčkem nabídne v neděli dopoledne opravdovou lahůdku. Ve sportovní hale v Morkovicích-Slížanech zkříží hole dva dlouholetí rivalové. „Je to hodně prestižní zápas, kde budou chtít oba týmy ukořistit tři body," prohlásil hrající trenér Ivanovic David Hedvík.

Jeho družstvo je zatím s úvodem sezony z pozice nováčka spokojeno. Z prvních čtyř kol tři výhry a jedna remíza je hodně lichotivý počin, který ho dostal na průběžné druhé místo tabulky. „Stanovili jsme si cíl, že se budeme pohybovat v horní polovině tabulky, tedy nejhůře do pátého místa. Začátek tak musím ohodnotit kladně. Vstup do soutěže byl z naší strany konstruktivní. Musíme však mít na paměti, že sezona bude ještě dlouhá a soutěž že plná výborných týmů, proto musíme ke každému zápasu přistupovat individuálně a s respektem," řekl kouč.

Stejně pozitivně se za prvními dvěma dvojzápasy ohlížejí i Bučovičtí. Aby ne, zatím ligou proplouvají bez ztráty kytičky a usadili se na čele průběžného pořadí. „S výsledky spokojení jsme, s výkony už je to horší. Ale obecně letošní sezona asi nebude tak těžká jako ta loňská. Mělo by to být vidět i v tabulce," potvrdil dlouholetý šéf a dirigent bučovické hry Ladislav Dufek.

Nedělní zřejmě ostrý duel tak bude mít punc bitvy o pozici lídra. „Cíl je potvrdit roli favorita a samozřejmě vyhrát. Máme více zkušeností, troufám si říct i kvalitnější kádr, akorát to musíme potvrdit na hřišti, což někdy u nás trochu bývá problém. Ivanovice nepodceníme, vyrovnané to bylo na posledním přáteláku i na letním OPEN FAIR," zmínil Dufek.

Připomněl tak letní setkání těchto soupeřů pod otevřeným nebem. V rámci nultého ročníku turnaje, kde se střetly všechny týmy Vyškovska včetně nejlepších neregistrovaných hráčů, se potkali až ve finále. O triumfu Bučovic nakonec rozhodly až samostatné nájezdy.

I proto se Ivanovickým do mysli vkrádá slovo „odplata". „Určitě v nás ta smolná prohra ještě vře. Nechali jsme si na OPEN FAIR vzít téměř vyhraný zápas. Teď se však jedná o úplně jiné utkání, ve kterém očekávám urputný boj o každý metr hřiště s velkým důrazem a nasazením. Uvidíme, kdo nakonec bude tahat za ten kratší konec. Ale rovnou říkám, že remíza je pro nás nedostačující," dodal Hedvík.

Regionální liga

Neděle 25. října

Hala Morkovice-Slížany

FBC Sokol Ivanovice na Hané – FbC Aligators Sokol Bučovice B (11.30 hodin)

Další zápasy:

FbC Aligators Sokol Bučovice B – TJ Sokol Lanžhot (14.30), Florbal Vsetín – FBC Sokol Ivanovice na Hané (16.00)