Čekal to málokdo, ještě menší počet florbalových fandů tomu už uvěřilo. Je to ale fakt, Bučovičtí po sloučení svých dvou týmů v jeden hrají o třetiligový titul. A zatím k němu mají ze všech týmů šesté divize nejblíž.

„Člověk se skoro až lekne, když vidí tu tabulku. Ale my to nepřeceňujeme, do konce zbývá ještě dost zápasů a hodně se toho může změnit," brzdí optimismus bučovický hráč a vedoucí Ladislav Dufek. V neděli organizují turnaj ve své „domácí" hale v Morkovicích-Slížanech a už v deset dopoledne se postaví hlavnímu pronásledovateli Hattricku Brno B.

Domácí si věří

Sokoli mají za sebou tucet zápasů se skvělými výsledky. Jen dvakrát odešli ze hřiště s prázdnou, shodou okolností na jediném turnaji. Jinak vždy slavili tříbodový zisk. A další si přejí proti rezervě Hattricku. „Vypadají hratelně. Uvidíme, jak nám budou vyhovovat, nemá smysl mít z nich strach nebo nějak panikařit. Oni asi říkají to samé, ale tohle se může povést," navnadil příznivce bučovického týmu jeho šéf.

Zdravý respekt z Brňanů přesto společně se spoluhráči mají. „Ještě jsme s nimi nehráli, ale na jednom turnaji jsme je viděli. Jsou šikovní, snaží se hrát kombinační nátlakový florbal, přesto to proti nám bývá složitější. Šance tam je, já myslím, že přijdou ještě těžší zápasy," zmínil například Tomáš Dragan.

Do karet jim nahrává fakt, že elitní prvoligový výběr Brňanů bude mít ve stejném čase plné ruce záchranářských prací proti Havlíčkovu Brodu, takže posily do „béčka" nevyšle. Každopádně je jasné, že konečný resultát se bude počítat dvojnásob. „Nepůjde ještě o všechno, potkáme se do konce sezony dvakrát a my máme prakticky dva zápasy náskok. Ale na to nebudeme spoléhat. Je to tak, že když vyhrajeme, už to bude hodně nadějné," řekl.

Brněnský dvojboj

Ale jak to tak bývá, ani tentokrát nebudou hrát Bučovice jen jediný zápas. Kromě silného Hattricku je čekají od půl třetí záludné Židenice. A ty, ač aktuálně až sedmé, v posledních zápasech ukázaly, že je není radno podceňovat. „Začaly hodně špatně, ale poslední vystoupení budí respekt. Hodně záleží na tom, jak dopadneme dopoledne, bude to o psychice a taky o tom, jak k tomu přistoupíme," prohlásil Dufek.

Každopádně sportovní hala v Morkovicích-Slížanech bude v neděli hostit jeden z nejdůležitějších třetiligových turnajů sezony. „Může z toho být šest bodů nebo naopak to může jít úplně dolů a tuhle šanci promarníme. Míček je kulatý, co si budeme povídat. Ale v Morkovicích se nám hraje dobře a tohle neodflákneme. Všem je jasné, o co se hraje, v sázce je hodně," potvrdil výjimečnost neděle.

III. liga mužů - Divize VI, neděle, Hala Morkovice-Slížany

FBC Sokol Bučovice – FBŠ Hattrick Brno B (10.00 hodin), TJ Sokol Brno Židenice – FBC Sokol Bučovice (14.30).