Florbalové Bučovice o víkendu poprvé v sezoně slavily. Zatím v mizerné sezoně, na níž se podepsaly odchody hráčů těsně před jejím začátkem, se mohly konečně těšit. V rámci třetí ligy mužů divize VI. jel Sokol do haly v Morkovicích-Slížanech a věřil, že změní potupnou bilanci, v níž ještě nezískal bod. Protivníky k tomu měl ideální ze stejného konce tabulky jako on sám.

Ve druhém utkání zápasového maratónu se Bučovičtí pokoušeli zdolat rezervní tým otrokovických Panthers. A dlouho to vypadalo, že to dokáží. Vedli i o dvě branky a srovnání na konečných 4:4 z diskutabilně nařízeného volného úderu přišlo až v předposlední minutě. Těsně před sirénou ještě soka přitlačili před jeho svatyni, bez efektu. „Otrokovice mě zklamaly, z pozice diváka vypadá jejich hra jinak. Běhali, ale neuměli přejít jeden na jednoho a tak. Měli jsme vyhrát, je to škoda. Ale remíza se počítá,“ ohodnotil hráč a vedoucí družstva Ladislav Dufek.

Rozporuplné pocity Sokolů zmizely po podvečerním střetnutí s předposledním Lanžhotem. V něm šlo o dost a trochu štěstíčka se přiklonilo na stranu Bučovic. Znovu vedly, zatáhly za obrannou brzdu a uchránily výhru 5:4. „Drama až do konce, herně vyrovnané. Máme čtyři body, spadl z nás obrovský balvan a už potřebujeme sbírat bodíky. Nevíme, kolik týmů bude sestupovat,“ připomněl stále tíživou situaci Dufek. V Morkovicích se v dobrém světle ukázala nová bučovická akvizice Vojtěch Kocurek. „Dobře hrál, chtěl do obrany, že ještě s nám a není tak sehraný. Má dlouhé ruce, je to i rychlík, můžeme ho příště využít i na centra nebo do útoku,“ chválil.

Třetí liga mužů
FBC Sokol Bučovice: Panthers Otrokovice B 4:4, branky Bučovic: Dufek, Spirit, Dragan, Kotrba, TJ Sokol Lanžhot 4:5, Dragan 2, Dufek, Svoboda, Kolaja.