Děrovaný míček, umělohmotné hole a proti sobě kluby geograficky vzdálené pětadvacet kilometrů. Zatím nikdy dokonale vyrovnaná bitva. V krajské ligové soutěži mělo vždy mírně navrch bučovické Dynamo před partou z Ivanovic na Hané. Ovšem před dalším vzájemným utkáním je vše jinak. Bučovická hráčská rošáda před sezonou oslabila kádr.

Nedělní turnaj v Letovicích nabízí právě i souboj těchto soupeřů. V průběžném pořadí jsou na tom pořád lépe Bučovice B, ale Ivanovičtí zaostávají o jediný bod a vzhledem k aktuální situaci v oddílech si mohou poprvé na odvěkého rivala troufnout. „Jsou pořád silní, to je jasné. Ale letos na ně máme pochopitelně víc než loni. Když se vyvarujeme chyb a bude štěstí, můžeme to i dokázat,“ naznačil brankář a vedoucí ivanovického mužstva Michal Večeřa.

Bučovické Dynamo cítí, že by se poprvé v historii mohlo nuceně před Ivanovicemi sklonit, pesimistické nálady ale potlačuje a věří v pokračování vítězné série vzájemných duelů. „V minulých letech jsem to brali jako zpestření, člověk byl přesvědčen, že kluky z Ivanovic přehrajeme. Teď je to jinak, je to otevřené a půjde o potřebné body o udržení. Pro nás i pro ně. Věříme, že vyhrajeme, ale už nemáme takovou jistotu jako dřív,“ vyhlásil hrající šéf Dynama Ladislav Dufek.

Jihomoravská liga
neděle, hala Letovice
FBC Sokol Ivanovice na Hané – FbC Sokol Dynamo Bučovice B (12.45 hodin).
Další zápasy: Bučovice B – FBO Boskovice (10.15), Florec Brno – Ivanovice (9.00)