Ligově i florbalovou historií ostřílenější Slavkovští vstoupili do zápasu daleko lépe. Favorit dokázal v prvních šesti minutách nasázet hned tři góly, když jim vycházely křížné kombinace zakončené do prázdné brány. Vypadalo to, že si jako našli pohodlnou cestu ke třem bodům. „Vstup se nám podařil skvěle. Přenesli jsme si dobré tempo z našeho prvního zápasu dne, kdy jsme přehráli Boskovice, a odměnou bylo vedení o tři branky. Jenže pak jsme se nechali unést vývojem hry a polevili, čehož soupeř začal využívat. Hrozil rychlým přechodem do útoku po našich ztrátách a velice škaredě nám zatápěl," pověděl šéf slavkovského florbalu Jan Šícha.

Opravdu, ještě do první sirény dokázali podle zápisu o utkání hosté zásluhou Adamce a Šnobla snížit až na nejtěsnější rozdíl a ve druhé části srovnal s protivníkem krok Bartošek. „Šli jsme do toho v pozici outsidera, Slavkov to taky potvrzoval, ale pak se ukolébal a my začali úřadovat. Vrátili jsme se do zápasu, jen škoda, že jsme obrat nedokončili. Proti byl nejzkušenější hráč na hřišti s extraligovými zkušenostmi," konstatoval hrající rousínovský kouč Milan Adamec.

Na mysli měl slavkovského Tomáše Tříska, jehož pumelice téměř z poloviny hřiště skončila až v síti. O minutu později přišel další úder „domácích". Ještě před pauzou se ale hráči Euro nářadí gólově opět dostali na dostřel.

Favorit se uklidnil

Znovu se dotáhnout už ale Slavkov soupeři nedovolil. „Už jsme pak diktovali tempo hry, jen jsme trestuhodně zahazovali vyložené šance. Rousínovští hrozili nebezpečnými výpady, není to slabé mužstvo, což dokazovali po celý zápas," uznal Šícha. Jeho družina vyhrála 6:4.

V derby poražení Rousínovští z Jedovnic nakonec odjížděli s prázdnou, když ve svém druhém utkání dne prohráli s Bzencem 5:8. Trenéra týmu potěšil aspoň výkon. „Pochválit musím všechny hráče. Všech deset nás odjezdilo zápasy na sto padesát procent, nebo to tak alespoň vypadalo. Já jen doufám, že příště konečně zúročíme naše výkony a posbíráme nějaké body, které nás přiblíží záchraně v krajské lize," prohlásil Adamec.

Slavkovští naopak získali maximum, Boskovice porazili 7:5.

Jihomoravská liga

Hala Jedovnice FbC Slavkov – FBC Euro nářadí Rousínov 6:4

Třetiny: 3:2, 2:2, 1:0

Branky: Patsch, Trávníček, Horák, Tříska, Stehlík, Knesl – Adamec, Šnobl, Bartošek, Slovák

Vyloučení: 3:2

Využití: 0:1

Další zápasy:

Rousínov – Bzenec 5:8 (1:1, 2:3, 2:4), branky: Šmerda 2, Bartošek, Surák, Adamec.

Boskovice – Slavkov 5:7 (2:3, 2:3, 1:1), branky: Knesl 2, Horák 2, Trávníček, Holomek, Tříska.