Sezona skončila. Jarní boje o mistrovské body jsou už měsíc minulostí, přátelský megaturnaj v Brně Hummel open game už taky zná své vítěze. Před sebou mají letní odpočinek. Stejně byli v napětí. Netrpělivě očekávali, jak bude vypadat los dalšího ročníku.

Bučovice, Ivanovice na Hané a Slavkov u Brna. Tři města, která mají zástupce v oblastních florbalových soutěžích. Populární hra s děrovaným míčkem si v nejbližší době dá téměř na dva měsíce od ostrých bitev oddech, přesto šlo o hodně. V Brně se představitelé klubů sešli, aby se dozvěděli, kdy a s kým budou následující sezonu hrát. A Vyškovsko si znovu užije svoje derby, i když o výkonnostní soutěž níž než loni.

Největší změny zažijí Ivanovice. Sokol neudržel jihomoravskou ligu a spadnul do krajského přeboru. „Pravda je, že to nebyla pro nás zrovna úspěšná sezona, na druhou stranu bereme to sportovně, někdo spadnout musí. Nějaká horkost ze sestupu je už ale dávno za námi. V přeboru jsme odehráli v minulosti spoustu nádherných turnajů. Je to pro nás výzva, setkáme se zase se staronovými týmy, takže očekáváme spoustu skvělých okamžiků, doufáme, na cestě zpět do ligy,“ uvedl gólman a dnes už bývalý vedoucí klubu Michal Večeřa. Od nové sezony bude tuto funkci zastávat Petr Heroudek.

V nejnižší jihomoravské soutěži, tedy přeboru, budou mít Ivanovičtí i svoje rezervní mužstvo. Pravidla to dovolují, neboť se hrají dvě divize a Sokol nasadí do každé z nich po jedné partě. „Musím přiznat, že jsme uvažovali o zrušení B týmu. Náklady na provoz dvou družstev jsou nemalé, navíc i účast na zápasech nebyla, jakou bychom si představovali. Ale na poslední chvíli jsme udělali změnu a vše nechali při starém. Byl ohlášen příchod nových hráčů a cítili jsme touhu hrát i za B tým,“ vysvětlil Večeřa. Problémem je, že v tomto případě nemůže docházet k přesunu hráčů na turnaje během sezony.

Kdo se trochu vyzná ve florbalových poměrech Vyškovska, už se dovtípil, že se bude znovu hrát derby. Přebor totiž hraje i Slavkov a utká se v divizi B s prvním výběrem Ivanovic. „Můžu si dovolit říct, že my jsme udělali velký krok dopředu. Oni jsou taky ostřílení, uvidíme, co předvedou na hřišti, o to vždycky jde nejvíc. Potkáme se i na turnaji, který zrovna pořádají, tak se jim to pokusíme trochu znechutit,“ odhodlaně prohlásil brankář a šéf slavkovského Sokola Jan Šícha.

Jeho partu čekají kromě zmíněných duelů dvou rivalů ještě další noví soupeři. „Změnilo se to tam docela dost, Kuřim a Dohoda Brno hrály druhou divizi, těžko říct, jak jim to jde. Sestup k nám poslal i Lanžhot B, to taky nebude nic jednoduchého. Naopak skončili někteří z těch, s kterými se vyhrávalo. Teď to tam bude hodně našlapané,“ předpověděl Šícha.

Nejvíce v klidu mohou být v Bučovicích. Sokol sice s námahou, přesto zachránil oba celky tam, kde už nějaký ten rok jsou, tedy A tým ve třetí lize a rezervní v krajské lize. I tak má co řešit, protože bučovický kádr není tradičně z nejširších a termíny se často kříží. „Hlavní úkol je tomu zabránit, protože přejíždět, hrát třeba čtyři zápasy v jeden den, to nás minulý rok stálo body. Původně se kryly čtyři turnaje, dva jsme rozhodili už těsně po losu, další později, protože pořádáme, tak to půjde. Poslední, ten se teď snažíme rozhodit aspoň na dva dny stejného víkendu,“ objasnil situaci hrající boss mužstva Ladislav Dufek.

Bučovičtí příznivci možná doufají v návrat výborných střelců z Počenic, bučovických odchovanců Martina Houště a Jaromíra Lazora. Vypadá to ale paradoxně, že Sokol potká na ligové cestě celý počenický ansambl bez těchto sniperů. „Kluci nastupují do letní přípravy Hattricku a budou hrát zřejmě tam. Pracují v Brně, bude to pro ně i proto výhodné. Jinak Počenice mají problém s mládeží, proto klesají do třetí ligy a postaví se nám do cesty. Bude to velké derby, budeme se těšit,“ poslal vzkaz Dufek.

Týmy Vyškovska

Sezona 2011/2012
Třetí liga mužů, divize VI.
FBC Sokol Bučovice
Jihomoravská liga
FbC Sokol Dynamo Bučovice B
Jihomoravský přebor mužů, divize A
FBC Sokol Ivanovice na Hané B
Jihomoravský přebor mužů, divize B
FBC Sokol Ivanovice na Hané
FBC Sokol Slavkov u Brna