Nadšení a odhodlání vyrovnat se okresnímu rivalu ligovému nováčkovi nestačily. Lídr tabulky v pohodě dokráčel za třemi body.

Jihomoravská liga mužů, tedy její sobotní turnaj v Jedovnicích, měl pro Vyškovsko pikantní příchuť. Po historicky prvním mistrovském derby z prosince loňského roku se přichystala „sokolská“ odveta. Papírově v ní mělo opět dominovat zkušené Dynamo Sokol Bučovice B a to se také stalo. Chybující Ivanovice na Hané dostaly lekci z produktivity.

Úvod zahajovacího duelu celého florbalového dne nasvědčovaly, že by se jasný výsledek z předchozího vzájemného zápasu 7:4 pro Bučovice opakovat nemusel. Ivanovičtí několikrát zahrozili jako první, ale jejich tlak měl platonický charakter. A jak se později ukázalo, nejen pro tyto minuty.

Zato Bučovičtí se dostávali postupně do tempa. „Kluci z Ivanovic zpočátku těžili z pohybu a měli tutovky, ale nedali. My se postupně uklidnili a už šli tím správným směrem, pomohly první góly,“ uvedl hrající šéf bučovické rezervy Ladislav Dufek. Poprvé před ivanovickou bránou zahřmělo ve dvanácté minutě, o což se střelou a dorážkou postaral právě Dufek. Ještě do třetiny přidal po jeho nahrávce druhou trefu Dragan.

Kdo čekal, že se po přestávce pro toto utkání outsideři zvednou, mýlil se. Po první ráně Pochylého totiž Ivanovičtí začali vyrábět chyby a zkušené Dynamo nabídky využívalo. „Přesně se potvrdily papírové předpoklady. Bučovice nepotřebovaly hrát nějaký super florbal. Stačilo jim, aby trestaly naše chyby a to přesně udělaly. Tím ale nechci snižovat jejich kvalitu, spíš naopak. Snažili jsme se na ně jít kombinací, ale to proti nim fakt nejde,“ uznal brankář a vedoucí celku Ivanovic Michal Večeřa. Za jeho zády se rozvlnila síť ve druhé části třikrát a už to bylo 5:0.

Třetí dějství se už hrálo za rozhodnutého stavu v poklidném tempu bez nervozity a ke slovu se dostali i „domácí“. Na další zásahy nejvážnějšího aspiranta postupové první pozice krajské ligy včetně zkompletování hattricku Lazora dokázali odpovědět. Nejdříve Pochylý, který tím oslavil své sobotní dvacáté narozeniny. „Šimek skvěle přihrál a obránce na můj pohyb nezareagoval. Ale gól moc netěší, týmu se nedařilo. Mysleli jsme, že budou víc nahazovat dopředu, ale oni se spolehli na brejky a ty neomylně dávali. Technicky jsou prostě vyspělejší,“ uvědomil si střelec první ivanovické branky. Na konečných 7:2 po Draganově zvýšení uzavřel individuální dravostí Novák.

Bučovičtí tak slavili pohodlnou výhru a potvrdili ji i ve druhém jejich utkání proti Psycho Brno – FbC ZŠ Horní v poměru 9:6. „Chtěli jsme si dnes zahrát a potřebovali i vyhrát. Zvládli jsme to, to je důležité,“ uzavřel Dufek. Ivanovice je nenapodobily, když nestačily ani na Atlas ČKD Blansko B 3:4 a nebezpečně se jim přibližuje sestupová hrozba.

jihomoravská liga mužů

FBC Sokol Ivanovice na Hané – FBC Sokol Dynamo Bučovice B 2:7 (0:2, 0:3, 2:2)
Další utkání: Blansko B – Ivanovice 4:3, Bučovice – Psycho Brno-FbC ZŠ Horní B 9:6
00.46 Derby otevírá trojice Dengler, Podolan a Šimek povedenou akcí. Posledně jmenovaný ale na konci ivanovické kombinace přestřelil.
1.53 Bučovický Dragan zpoza branky našel spoluhráče Lazora, ten ale taky zamířil příliš vysoko.
4.59 První ostrý zásah si připisuje ivanovický Večeřa. Houšť přes půl hřiště vysunul Dufka, ten ale nedal ani nadvakrát.
9.31 Bučovičtí zlepšují kombinaci: Dragan místo palby z dálky křížnou nahrávkou oslovil Houště, ten z voleje nechal vyniknout ivanovického gólmana.
11.41 0:1 – Dufek. Bučovice otevírají skóre: Dufek se pustil do trojnásobného přečíslení ivanovických obránců. První pokus zblokoval Kroupa, dorážka už ale zapadla do sítě.
13.05 0:2 – Dragan. Autor prvního přesného zásahu připravil nečekanou příhrou situaci Draganovi a ten nezaváhal. Ivanovice nechávají favoritovi moc volného prostoru.

15.32 Za první ránu druhé třetiny může ivanovický Pochylý. Z trestného úderu vyzkoušel pozornost Kalouse, ale neuspěl.
19.15 0:3 – Houšť. Obdivuhodná trefa druhého nejlepšího střelce ligy. U půlící čáry nehlídán si srovnal míček na čepel a „plavající“ střelu Večeřa nad břevno nevyškrábl.
21.10 0:4 – Lazor. Schyluje se k debaklu: Lazor se s míčkem nepáral, po přihrávce ho z první poslal do síťky. Ivanovičtí jsou bezradní.
24:57 0:5 – Lazor. Ivanovickým se nedaří a vybrali si i smůlu: nečekané odrazy a teče vynesly Bučovickým další gólovku a útočník s ní naložil, jak se patří. Bekhendovou kličkou a zakončením do prázdné brány.
28.30 Tvrdý zákrok Dufka na po straně běžícího Kroupu trochu zhušťuje atmosféru. Bučovický tvůrce hry si jde odpočinout na trestnou lavici.

30:43 0:6 – Lazor. Bučovice nepolevují, na světě je hattrick: Sokol sehrál učebnicově situaci dva na dva.
33.48 Dle zápisu domácí bojují o čestný úspěch: Šimek se ocitl sám před brankářem, zakončoval nadvakrát, ale vysokou holí.
34.11 Lazora od čtvrtého zásahu do černého obralo jen pár milimetrů. Po samostatné akci trefil břevno ivanovické svatyně.
35.40 Svou přítomnost na hřišti dokázal individuálně Dengler. Obešel dva borce z Bučovic a chyběla jen přesná muška.
38.06 1:6 – Pochylý. Dočkali se i domácí. Šimek předložil nahrávkou, co měla oči, šanci Pochylému a ten se nenechal pobízet.
40.34 1:7 – Dragan. Bučovičtí předvedli svou techniku: v sevření čtyř protihráčů se sérií kliček uvolnil Houšť, bekhendem našel u tyčky zapomenutého Dragana a je to zase o šest branek.
41:47 2:7 – Novák. Ivanovičtí ještě kosmeticky upravují: Novák se v brejku jeden na jednoho rozhodl pro střelu. Klečící Dufek změnil dráhu letu míčku, ten Kalousovi vypadl a Novák dokázal dorazit.
43.26 Zvoní tyče na obou stranách, celkem třikrát. Skóre se ale neměnní.
45.00 Utkání končí naprosto v klidu. Bučovice zvládly svoji roli, Ivanovice přehrály jasně 7:2.