Všechny tři florbalové kluby Vyškovska, tedy Ivanovice na Hané, Slavkov u Brna a Bučovice, ještě nemohly poslední předvánoční víkend podlehnout sváteční atmosféře a v plné zbroji vyrazily za vidinou dalších bodů do průběžné tabulky svých soutěží. Nakonec se to ani jednomu táboru nepodařilo podle představ.

Sokolské celky Ivanovic a Slavkova se soustředily zejména na vzájemný souboj. Ten totiž s sebou nese vždy příchuť opravdového derby a to platilo i tentokrát. Diváci, kteří zavítali na turnaj Jihomoravského přeboru mužů divize I do haly v areálu brněnské Veterinární a farmaceutické univerzity, přesto čekali na první zásah do černého poměrně dlouho.

Po bezbrankové první části hry se začal lámat chleba v té druhé. A to ve prospěch Ivanovic, když po pěkných kombinacích se dvakrát do černého trefil Vaverka. „Tam jsme si to prohráli, druhá třetina byla od nás opravdu katastrofální. Nedařilo se na rozehrávce, v souhře, útoku, prostě absolutně nic,“ litoval vedoucí slavkovského týmu Jan Šícha.

Když pět minut před koncem zápasu za Ivanovice zvýšil Podolan, zdálo se být jasno. Pak ale přišlo slavkovské zmrtvýchvstání. Nejprve využil přesilovku Brožina, pak potrestal nedůraz ivanovické obrany Knesl a o drama bylo postaráno. „Zápas jsme neodehráli špatně, ale v té chvíli jsme zazmatkovali. Neubráněné oslabení se stane, ale pak jsme vyrobili hrubku v obraně a už poněkolikáté v této sezoně si vše sami zkomplikovali,“ okomentoval hráč Ivanovic Štefan Podolan.

V posledních třech minutách hry se už ale nic zásadního neudálo. Ivanovice udržely těsný náskok a získaly tři body. „Povedla se hlavně druhá třetina a to nakonec bylo rozhodující. Jednoduché to ale nebylo,“ zhodnotil Podolan. Slavkovští samozřejmě neskrývali zklamání. „Nedařilo se. Je to velká škoda. Neměli jsme optimální sestavu, doplnili jsme to dorostenci a nějak jsme si na hřišti dohromady nerozuměli,“ uzavřel Šícha.

Druhé nedělní utkání nezvládla ani jedna strana, Ivanovice nestačily na domácí vysokoškoláky 3:4, Slavkov dopadl ještě hůře. Brněnští Gullivers C mu nadělili debakl v poměru 9:0.

Už v sobotu čekal perný den hráče Sokola Bučovice. Třetiligové mužstvo hostilo turnaj své divize VI. v Morkovicích a šlo o hodně. Tedy hlavně v duelu proti Židenicím. Domácí lídři totiž potřebovali před tímto soupeřem uhájit průběžnou první pozici.

Vedoucí příčka ale nakonec svého majitele opravdu změnila, ačkoli to tak dlouho nevypadalo. Po dvou třetinách totiž Bučovice o jeden gól vedly, ale závěr se skvěle vydařil Brňanům, když vyhráli 6:4. „Doplatili jsme mimo jiné na úzký kádr. Bylo to utkání s řadou fyzických kontaktů a střídáním se ve vedení. Myslím, že jedno z nejlepších a nejnapínavějších v celém soutěžním ročníku,“ řekl hrající vedoucí klubu i družstva Jan Stavělík. Góly poraženého mužstva vsítili Lazor, Dufek a Dragan.

Reputaci si ale bučovičtí favorité příliš nepokazili. Ve druhém nedělním vystoupení totiž jasně kralovali, když Dolnímu Němčí ukázali svou sílu naplno. Rozhodnuto bylo prakticky už po první třetině, v níž si vybudovali čtyřbrankový náskok. „Často jsme se s nimi v minulosti trápili, ale tentokrát nás příliš neprověřili. Dohrávalo se více méně jen z povinnosti,“ zmínil Stavělík. Jeho parta vyhrála vysoko 12:5, když střelecký koncert předvedl hlavně pětigólový Houšť. Hattrick si připsal Dufek, přesně zamířili i dvakrát Dragan a Lazor se Stavělíkem.