Florbalisté Ivanovic na Hané mají za sebou nevšední turnaj jihomoravské ligy. Tedy ne, že by se zrodila nějaká florbalová rarita, jde o výsledky. Sokoli brali tři body, jak si předsevzali, ovšem přitom obrátili na hlavu všechny papírové předpoklady. „Asi by to bylo lepší normálně, ale body potřebujeme jako sůl a je skvělé, že jsme se psychicky nepoložili a šli do toho po hlavě," zmínil hrající šéf týmu Petr Heroudek.

V jejich „domácím" prostředí v hale v Morkovicích-Slížanech turnaj pořádali a už dopoledne sehráli hodně důležitý duel proti Adamovu. Bitvu dvou mužstev značně namočených do sestupové hry. A prohra je může na konci sezony dost mrzet. „Adamov se na nás připravil, byli běhavější, aktivnější, úplně jiní než minule," vzpomněl si na poslední vzájemný střet, v němž Ivanovice vyhrály jednoznačně 8:2.

Špatný začátek

Teď jim to ale nevycházelo. Na začátku druhé třetiny parta z Blanenska zvyšovala už na 3:0. Do druhé sirény sice dali svým barvám naději přesným zásahem Šimek a Podolan, ale to bylo z ivanovické strany vše. Adamov dokázal se štěstím znovu odskočit na dvoubrankový náskok a v závěru do otevřené obrany soupeře přidal z brejku pátý zásah. „Nehráli jsme zle, rozhodovaly detaily. Ale musíme si přiznat, že měli více ze hry. Šli jsme tam s tím, že to potřebujeme urvat a nestalo se," smutnil Heroudek.

Ale nemusel dlouho. Ivanovičtí totiž mají od soboty na kontě jedno z největších překvapení dosavadního průběhu krajské ligy. Vedoucí celek tabulky Boskovice se radoval z předchozího těsného vítězství nad druhou Telnicí, ale pak mu zmrzl úsměv na rtech. Sokoli je nepříjemně šokovali už v první části hry.

Šimek úspěšně napadal za brankou, předložil před ni právě Heroudkovi a ten se nemýlil. A když předvedl svůj oblíbený švih z otočky Urbánek, Ivanovice vedly po třetině 2:0. „Věděli jsme, že nemáme co ztratit, šli jsme do toho bez nervů, ty nás svazovaly proti Adamovu. Dodrželi jsme pokyny, hráli zezadu a čekali na příležitost. A když oni byli dost pasivní a ulehčovali nám to, vycházelo to," zdůvodnil týmový šéf.

Do druhé pauzy přišlo sice snížení, ale s trochou potřebného štěstí včetně dobře postavené tyčky a několika výborných zásahů Radka Zápařky v bráně sokoli slavili cenný skalp 2:1.

V třináctičlenné tabulce se tak posunuli na deváté místo, musí se ale i nadále mít na pozoru. „Kdyby se nám to povedlo dopoledne, měli bychom u sebe další tým, který se dá stlačit pod nás. Škoda. Ale naštěstí Boskovice nás asi trochu podcenily, my naopak udělali maximum a žijeme dál," konstatoval.

Sobota, hala Morkovice

FBC Sokol Ivanovice na Hané – TJ Sokol Adamov 2:5 (0:2, 2:1, 0:2), Šimek, Podolan. FBO Orel Boskovice – FBC Sokol Ivanovice na Hané 1:2 (0:2, 1:0, 0:0), Heroudek, Urbánek.

Jihomoravská liga

Závěr tabulky

9. Ivanovice 5 1 10 63:83 16

10. Židenice B 4 2 8 61:80 14

11. Bulldogs C 4 1 11 57:85 13

12. Ratíškovice 2 1 11 57:85 7

13. Blansko 1 2 11 48:94 5