Nejlepší družstva Školní sportovní soutěže pořádané AŠSK si dala o víkendu dostaveníčko a i v tomto dvoudenním klání Slakovští rozhodně nehráli druhé housle. Skončili totiž jen těsně pod pomyslnými stupni vítězů. „Dostali jsme se tam poprvé, doposud pro nás byla nejvyšší meta kvalifikace na tento turnaj. Je to fantastický úspěch," popsal konečnou čtvrtou příčku jeden z trenérů Jan Šícha.

Směr hala v Benešově nabralo šest družstev plných mladých talentů, ta se rozdělila do dvou tříčlenných základních skupin. Slavkovští se v ní ocitli společně s ZŠ Děčín a Gymnáziem LP Plzeň. Na Severočechy sice neměli nárok a podlehli jim 1:8, Plzeň ovšem dokázali pokořit.

Navíc vyšlo jim to dokonce „vzadu" s čistým kontem, zvítězili 3:0. „Po ledové sprše z prvního zápasu jsme byli o to více nažhavení. Od začátku jsme hráli svoj" hru a bezpečně jsme celé utkání kontrolovali. Nejvíce klidu nám na hole přinesl třetí gól, který znamenal definitivní uklidnění a postup do semifinálových bojů," podotkl Šícha.

Rozhodly nájezdy

Parta slavkovských školáků tak hrála i druhý den, a to o cenné kovy. V semifinále narazila na vrstevníky z Uherské Brodu, tedy vítěze druhé skupiny. Nějaký respekt ovšem nepřipadal do úvahy, vždyť po první třetině vedla o dvě branky a těsné vedení držela ještě dvě minuty před závěrečným hvizdem.

Jenže v té chvíli přišlo nešťastné vyrovnání. „Už snížení padlo po hrubé osobní chybě našeho obránce, celou třetí třetinu jsme pak ze zabezpečené obrany hrozili rychlými brejky. Škoda, že jsme to neudrželi, míč podivným způsobem proskákal za naši brankovou čáru a začalo se hrát opět od nuly," zmínil kouč. Následné nájezdy znamenaly pro Slavkovské obrovské zklamání. Neuspěli ani jednou ze tří pokusů, protivník jednou ano.

Tak, jak to v playoff bývá, nalomená psychika z těsně prohraného semifinále se projevila i v bitvě o bronz. Děčín v něm hrál jednoduše na dva klíčové hráče v útoku a ti dokázali několikrát zamířit přesně.

Výsledek? Porážka 1:4 a nepopulární bramborová medaile. „Nebyli jsme schopni dostatečně jejich opory pokrýt. Sami jsme neustále zkoušeli kombinovat, ale vynikající děčínský brankář pochytal většinu šancí a střel, jen na jednu byl krátký. To ale bylo málo," litoval Šícha.

Přesto čtvrté místo v dlouhodobé postupové soutěži, na jejichž startu bylo přes tisíc přihlášených škol, se těžko může hodnotit jako nějaké zklamání. „Povedla se hodně velká věc. Je to potvrzení, že projekt sportovní třídy, do které jsou zapojeny různé slavkovské sportovní kluby, je nasměrován správným směrem. Velké díky a gratulace patří hráčům a v neposlední řadě i všem, kteří s nimi pracují na klubové úrovni i v rámci projektu tříd s rozšířenou výukou tělesné výchovy," uzavřel.

Školní florbalová soutěž

Celorepublikové finále v Benešově – výsledky ZŠ Komenského Slavkov:

Skupina A: ZŠ Slavkov u Brna – ZŠ Děčín II 1:8, ZŠ Slavkov u Brna – Gymnázium LP Plzeň 3:0. 
Semifinále: ZŠ Uherský Brod – ZŠ Komenského Slavkov u Brna 4:3 nájezdy. O 3. místo: ZŠ Slavkov u Brna – ZŠ Děčín II 1:4.
Finále turnaje: ZŠ Liberec, U školy 222/6 – ZŠ Uherský Brod, Pod vinohrady 3:5