V Rousínově se hrálo i okresní kolo a obě tato družstva prošla do posledního turnajového kola bez ztráty bodu. Předchozí drtivá vítězství - 13:2 nad ZŠ Vyhlídka Vyškov, 16:1 nad ZŠ Podomí a dokonce 19:1 nad ZŠ Drnovice - favorizovaly tým z Nádražní. Ten to vítězstvím 7:3 také potvrdil.

Florbal - AŠSK cup
Oresní kolo - konečné pořadí: 1. ZŠ Nádražní 5 Vyškov, 2. ZŠ Rousínov, 3. ZŠ Drnovice, 4. ZŠ Podomí, 5. ZŠ Vyhlídka Vyškov.
Sestava vítězů: Viktor Vintera – Daniel Cole, Ondřej Kachlík, Matyáš Kudlička, Antonín Šťastný, Josef Grec, Václav Vondráček, Václav Jakubo, Michal Zápotocký, Jan Jakubo.
Trenéři: Martin Zápotocký, Michal Křetínský.
Vedoucí týmu: Radek Žižlavský.

„V posledním zápase jsme se střetli s nejtěžším soupeřem. Domácí ZŠ Rousínov do tohoto zápasu na turnaji také neprohrála. Nehrající týmy povzbuzovaly obě družstva a atmosféra byla vynikající. Zápas se hrál ve vysokém tempu a jelikož se hrálo o celkové první místo v turnaji, tak byl ze strany hráčů místy i trochu vyhrocený. Ale to k florbalu také patří. Naši kluci si ale zápas zkušeně pohlídali,“ popsal „finále“ trenér vyškovského družstva Martin Zápotocký.

Krajské kolo se bude hrát 7. června ve stejné hale, tedy v Rousínově.

„Můžeme se tedy určitě těšit na velmi atraktivní zápasy. Celý turnaj byl velice dobře zorganizován a nádherná hala ZŠ Rousínov umocňovala již tak velice dobrý dojem z turnaje. Snad se atmosféra přenese i do krajského kola,“ dodal Zápotocký.