Brzy ráno vstát a pak se během celého dne vydat ze všech sil museli v sobotu bučovičtí florbalisté. Při čtyřech utkáních ve dvou různých soutěžích a prakticky v identickém složení. Jenže pokud si chtěli přiblížit záchranu, nešlo jen o to vydržet, ale i bodovat. Fyzickou zátěž na regionální úrovni výjimečnou odstartovalo pro Bučovické dění v hale v Morkovicích-Slížanech. Jihomoravská liga přinesla další turnaj, na němž potřebovali uhrát minimálně tři body, aby se nepropadli na místa, z nichž se po sezoně zamíří do nižší soutěže.

A hned na úvod slavili. Po vybudovaní dvoubrankového náskoku v první třetině proti Adamovu ho sice ve druhé zase ztratili, přesto dokázali rozhodnout a zvítězit 4:3. „Dali jsme je, ale byla to dřina. Dovolili jsme jim srovnat a my byli spíš šťastnější. Zachytal nám gólman Kalous, urvali jsme body, to je hodně důležité, zvlášť, když se Skuruty jsme prohráli, i díky mě,“ přiznal hrající šéf týmu Ladislav Dufek.

Lídr tabulky VSK VUT Skurut Hai Brno si s Dynamem poradil v poměru 3:2, když vítěznou trefu zaznamenal čtyři minuty před koncem v situaci pět na tři právě i po vyloučení Dufka. Jeho parta má čtyři body náskoku od sestupové pozice.

O dva méně mají po víkendu Ivanovice na Hané. Sokol morkovický turnaj pořádal a dokonale Dynamo napodobil, když přehrál Adamov také 4:3. „Nutně jsme potřebovali uspět, soustředili jsme se na něj, probudili se i střelecky. Je pravda, že by zápasu asi víc slušela remíza, ale smůlu a střeleckou impotenci jsme si vybrali už v utkání s Hornety. Momentálně mají tyhle body cenu zlata. Nic neřeší, ale kdyby nebyly, víte jak. Stále se nám daří utíkat hrobníkovi z lopaty,“ vyhlásil brankář a vedoucí týmu Michal Večeřa. Ivanovičtí předtím nestačili na Hornets ZŠ Horní 1:4 a klid tedy stále nemají.

Vypadá to, že boj o udržení Bučovic i Ivanovic by mohl vyvrcholit až vzájemným střetem na posledním turnaji sezony. „Tam může jít o bytí a nebytí, ale nemá smysl se dívat jen na tento zápas. Z každého turnaje to chce tři body a mělo by to vyjít, mužstva za námi jich po šesti sbírat nebudou,“ podotkl Večeřa.

Když Sokol ještě dohrával v Morkovicích, hráči Bučovic se už prali s vyčerpáním ve Znojmě na zápasech třetí ligy. I tam potřebovali alespoň padesátiprocentní úspěšnost, ovšem zůstalo jen u přání. Nejtěsnější porážky 4:5 se silnými Klobouky a rivalem z konce tabulky Znojmem je mohou mrzet hlavně proto, že v obou případech vedli před poslední části hry o dva zásahy.

„Nerad to svádím na únavu, ale už nám opravdu došlo. Přicházely křeče, někdo už hrát prostě ani nemohl. Soupeři věděli, jak to vlastně máme nabitý, takže na nás vlítli. Dařilo se hrát zezadu, ale jak se blížil závěr zápasu, už chyběly síly. Padají dva týmy, Ratíškovice i Lanžhot taky prohrály, ještě že tak. Nic jsme neudělal, přesto jsme o krok dál záchraně,“ uzavřel náročný den Dufek. Se spoluhráči se drží na poslední nesestupové pozici o tři body před Lanžhotem a čtyři před Ratíškovicemi.

Třetí liga mužů
Sobota, hala Znojmo
FBC Sokol Bučovice: FbC Aligators Klobouky 4:5 (1:1, 2:0, 1:4), branky Bučovic: Spirit 2, Dufek, Kolaja. TJ VHS Znojmo B 4:5 (2:1, 1:0, 1:4),T. Kotrba 2, Dragan 2.
Jihomoravská liga mužů
Sobota, hala Morkovice-Slížany
FbC Sokol Dynamo Bučovice B: TJ Sokol Adamov 4:3 (3:1, 2:0, 0:1), Dragan 2, Pospíšil, Maláč. VSK VUT Skurut Hai Brno 2:3 (1:2, 1:0, 0:1), Dufek, Dragan.
FBC Sokol Ivanovice na Hané: FbC Hornets ZŠ Horní 1:4 (0.0, 0:3, 1:1), branky Ivanovic: Mandovec. TJ Sokol Adamov 4:3 (2:1, 2:0, 0:2), Podolan, Zápařka, Flöhsler.