Bučovice open air 2011 v sobotu posbíral vesměs pozitivní ohlasy. Čtvrtý ročník letního turnaje se odehrál v příjemné atmosféře, jak se na akce tohoto typu sluší a patří. Do areálu bučovického gymnázia dorazily kromě domácích výběry Kuřimi, Židenic a Lanžhota. Přestože o výsledek šlo pro tentokrát méně než jindy v sezoně, i ten domácí pořadatele potěšil. Sokol premiérově triumfoval.

Ještě než pořádně začala první bitva mezi domácími a zřejmě nejvážnějším aspirantem na prvenství Židenicemi, mnohé zaskočilo nečekané, ovšem o to příjemnější překvapení. S týmem Kuřimi zavítaly do Bučovic i dvě dívky, klubově patřící do Psycho Brno FBC ZŠ Horní. „Obě hrají první ligu a tak to vypadalo, že se můžou ostatním ve hře vyrovnat. Kluci z Kuřimi se ptali, jestli nám to nevadí, mohla to pro ně být výhoda i nevýhoda,“ řekl hlavní pořadatel turnaje Jan Stavělík.

A jeho slova slečny potvrdily, když svým mužským protějškům florbalově nic nedarovali. „Nebyly na tom vůbec herně špatně, předvedly se jako šikovné hráčky, vůbec nijak za námi nepokulhávaly, možná byly lepší než někteří chlapi. Je to prostě zpestření. Víte jak, člověk do nich nevlítne a ony zase samý loket a rameno,“ vtipkoval bučovický útočník Ladislav Dufek.

Víc starostí než stanovení hranice tvrdosti při hře proti něžnému pohlaví dělalo organizátorům počasí. Předpovědi mluvily o pěkném přívalu vody a v tom případě by se turnaj musel zrušit, protože náhradní řešení z posledních ročníků, gymnazijní tělocvična, je v rekonstrukci. Nakonec si ale všichni oddechli. „Počasí úplně super, měli jsme s tím už dopředu starosti, člověk nevěděl, jak to bude. Ale jen jednou trochu skráplo, žádné bouřky anebo pro nás jiné pohromy,“ oddechl si Stavělík.

A jak to tedy všechno dopadlo výsledkově? Velkou radostí hostitelů, když v minulosti několikrát sahali po prvenství a letos to konečně vyšlo. Židenice na úvod porazili 3:2, Lanžhot přehráli 5:3 a s Kuřimí to už byla jednoznačná záležitost s debaklem 5:0. „Židenice jsme všichni pasovali do role favorita, ale už když dojely, tak říkaly, že se jdou jen tak proběhnout a pobavit. I tak nic lehkého, ale pro nás nejtěžší byl Lanžhot, tam jsme přetahovali a utekli jim až na konci. Jsme rádi, že nám to napočtvrté vyšlo,“ okomentoval šéf turnaje, který se na hřišti objevil i v roli rozhodčího. Židenice ještě klopýtly s Lanžhotem a skončily až třetí. Kuřim pořadí uzavřela.

Shrnutí sobotního dění v areálu bučovického gymnázia tak vyznívá z úst domácích hodně pozitivně. „Líbilo se to, nepršelo, všechno v klídečku. Židenice tam i zůstaly a dali jsme si malou kopanou. Povrch není pro florbal ideální, těžko nahrát po zemi nebo vystřelit tahem, ale to asi nikomu moc nevadilo,“ uzavřel Dufek.

Bučovice open air
areál gymnázia Bučovice
Výsledky Bučovic: Židenice 3:2, Lanžhot 5:3, Kuřim 5:0.
Konečné pořadí: 1. Sokol Bučovice, 2. Sokol Lanžhot, 3. Sokol Brno Židenice, 4. Florbal Kuřim.
Sestava vítězů: Petr Kalous, Lukáš Dragan – Michal Spirit, Michal Kolaja – Ladislav Dufek, Jaromír Lazor, Jan Stavělík.