Slavkov je přesně v polovině tabulky, tedy šestý, když má odehráno o dva zápasy více než většina ostatních. „Posledních pár zápasů nám nevyšlo, prohráli jsme i s Ratíškovicemi a dalšími týmy, které máme porážet. Může za to problém se sestavou. Ať už pracovně nebo kvůli nemocím se docela rozpadla. Sešlo se to v nesprávnou dobu,“ vysvětlil brankář a vedoucí slavkovského mužstva Jan Šícha. Sám ale ví, že postupová naděje neumřela. „Odstup není velký, dřeme, pořád se to může povést,“ nepřestal doufat.

Jestli ještě společně se spoluhráči může pomýšlet na ligovou příslušnost pro příští rok, ukáže sobota. Turnaj ve Valticích nabídne Sokolu možnost zisku šesti bodů. První tři může získat v duelu proti VSK VFU Brno s úvodním buly půl hodiny po poledni. A bude to ideální šance, protože vysokoškoláci jsou poslední. Od patnácti hodin pak hrají s domácími, kteří jsou na tom bodově obdobně jako oni sami. „Nejlépe neprohrát s Valticemi a určitě vyhrát s Brnem. Uvidíme, jakou nakonec budeme mít sestavu. Ještě nevíme, kolik týmů půjde nahoru, to záleží na tom, jak si ve vyšších soutěžích povedou hlavně Ivanovice a Bučovice. Věřím, že to můžou být i dva a tam bychom mohli být,“ řekl Šícha.

Vedoucí Psycho Brno-FbC ZŠ Horní B má v jihomoravské lize klubovou elitu, takže toho se postup netýká. Druhý VSK MZLU Brno má ještě značný náskok, na momentálně třetí Dubňany ovšem ztrácí Slavkovští pouhé dva body.

Krajský přebor – divize A
sobota, hala Valtice
FBC Sokol Slavkov u Brna: FbO VSK VFU Brno (12.30), FBC Valtice (15.00).