Populární hra s děrovaným míčkem finišuje. Sezona končí, Česko našlo své šampióny v Tatranu Střešovice, nejvyšší soutěže mají vítěze, dohrávají se krajské ligy. Pro vyškovský okres je hodně divokou a dramatickou ta jihomoravská. Z jejích třinácti týmů zažije hned poslední trojice výkonnostní pád a Ivanovičtí teď do ní patří. Jsou na první sestupové pozici a ztrácejí dva body na Bučovice.

Společná překážka

Týmy budou mít zítra v adamovské sportovní hale po dvou soupeřích, jeden z nich je společný a silný. Tabulkově druhý SC Hattrick FbŠ B, který už má pramalé šance na titul, ale není z těch, co dávají vlastní kůži lacino. Bučovičtí s ním celý turnaj otevírají. „Mají tak kvalitní tým, že na nás i na kluky z Ivanovic by to mělo stačit a dají do toho všechno. Podle mě je to nejlepší tým soutěže, nemyslím si, že by chtěli na konci sezony ztratit body nebo tak. A myslím si, že nejsou z těch, co by uměli hrát na půl plynu,“ vyjevil respekt hrající šéf družstva Ladislav Dufek.

V tomhle budou mít Ivanovice malou výhodu, hrají s Hattrickem až odpoledne, takže už budou vědět, jestli ještě mají záchranu ve své moci a co k jejímu dosažení potřebují uhrát. „Možné je všechno, i výhra nad Hattrickem, ale není to zase nějak velká pravděpodobnost. Jak je znám, i když už třeba ztratí definitivně šanci na titul, půjdou do toho, jako by se hrálo třetí nebo páté kolo. Dají se porazit, zvládli jsme v minulé sezoně, bylo by to ale překvapení, to všichni víme,“ zmínil brankář a šéf ivanovického celku Michal Večeřa.

Bučovice se ale na výkony Hattricku spoléhat nemusí. Pokud Ivanovice nebudou zítra stoprocentní, k jistotě záchrany jim stačí porazit Lanžhot B. Sokoly, co uzavírají ligové pořadí a poslední příčku už neopustí. „Tam půjde o všechno, teoreticky by mohl stačit i bod, ale s tím se počítat nedá. Když neporazíme Lanžhot, pak v lize nemáme co dělat. Už jsme s nimi prohráli a podruhé se to stát nesmí,“ prohlásil Dufek.

Nemají na výběr

Ivanovičtí jsou na tom o poznání hůře. Před Hattrickem se poměří s šestými Sivicemi a vzhledem k situaci neexistuje nic než výhra. „Porazit Sivice se nám ještě nepovedlo, je to neoblíbený soupeř, ale to na tom nic nemění. Nám ale tři body stačit nebudou, asi ani čtyři. Musíme doslova lítat v obou zápasech, naše jediné možné řešení je asi šest bodů. Když bude stačit méně, bude to šťastná náhoda,“ uvědomil si Večeřa.

Pozor! To není konec špatných zpráv. Při shodě okolností krajský přebor na podzim přivítá Ivanovice i Bučovice B. To když v sobotu domácí Adamov zdolá podprůměrný Florec Brno a překoná Sivice, pak může obě florbalové bandy přeskočit, když se jim nebude dařit. „Těch se bojím snad víc než kluků z Ivanovic. Mají schůdné soupeře, jsou doma, můžou kousat. Snad není možné, aby udělali zase plno bodů, ale kdo ví. Bude to boj,“ vystihl nepřehlednou situaci bučovický Dufek. Jeho tým má v kapse trumf lepších vzájemných zápasů s oběma víkendovými rivaly.

A co problémy se sestavou? Dynamo bude postrádat Michala Spirita a zlobí ho defenziva. Obrana je achilovou patou hlavně Ivanovic. „Je to tam špatné, trápí nás to celou sezonu. Holt musí nastoupit to nejsilnější, co může, a jdeme do toho. Není kam ustupovat,“ řekl gólman.

Jihomoravská liga
Hala Adamov, sobota 23. dubna
FbC Sokol Dynamo Bučovice B – SC Hattrick Brno FbŠ B (10.15), Florbal Sivice – FBC Sokol Ivanovice na Hané (11.30), TJ Sokol Lanžhot B – FbC Sokol Dynamo Bučovice B (14.00), FBC Sokol Ivanovice na Hané – SC Hattrick Brno FbŠ B (15.15).

Tabulka: 1. VSK VUT Skurut Hai Brno 54 b., …8. Židenice B 26, 9. Florenc Brno 24, 10. Bučovice B 21, 11. Ivanovice na Hané 19, 12. Adamov 18, Lanžhot B 11 bodů.