Nesmírně vyrovnané závěrečné kolo, tuhý boj o týdenní výhru. Ale už žádná změna na pozici lídra. Právě to platí o posledním jarním souboji čtenářů Vyškovského deníku Rovnosti s názvem Fortuna liga. Její finální třinácté klání přineslo rozličné výsledky na hřišti z hlediska okresních týmů. Na zelených pažitech se tentokrát zrodilo hned šest vítězství domácích mužstev, dvakrát se radovali hosté a jen jednou se protivníci o body rozdělili. Do hodnocení kola bylo přitom započítáno jen devět střetnutí, to desáté mezi Lysovicemi a Pačlavicemi bylo chybně uvedeno v novinové podobě kupónů, a tak byl tento duel postaven úplně mimo soutěž. Ani zbylá utkání ale základy průběžného pořadí Fortuna ligy moc nezbourala.

Dalším historickým vítězem akce je zaslouženě Radim Liška z Vyškova. Velkou část jara vedl a zvítězil s luxusním náskokem devíti bodů. Stal se tak novým majitelem televize LCD. Na stříbrnou pozici dosáhl výborným posledním víkendem jeho městský kolega Jiří Žižlavský. Pravda je, že právo na digitální fotoaparát uhájil velmi těsně. Na paty mu šlapal Josef Švec starší, když rozdíl činil pouhé dva body. Posledně jmenovaný si tak odnese set top box.

Všichni tři budou telefonicky informovaní o termínu vyzvednutí výhry v redakci Vyškovského deníku Rovnosti. O smůle může mluvit čtvrtý Jaroslav Hladík z Hostěrádek–Rešova, když až tento týden klesl na sportovně smolnou pozici. Nasbíral totiž jen tři bodíky.

Co se týče třináctého a tedy i posledního volného stokorunového tiketu do kterékoli sázkové kanceláře generálního partnera soutěže a trička s logem, těšit se na ně může už zmíněný Jiří Žižlavský. Kvalitních devět bodů nasbíral sice společně s dalšími sedmi fotbalovými znalci, ale dokázal skvěle odhadnout i supertrefu, tedy celkový počet vstřelených branek ve všech, tentokrát devíti zápasech. Zmýlil se jen o jeden zásah do černého. Své týdenní ceny si již teď může vyzvednout v redakční inzerci.