Dílo v Tasovicích načal už ve druhé minutě Tomáš Vrána, který se z pozice levého obránce dostal do zakončení a zvládl je výborně. Hosté pak měli několik šancí na zvýšení náskoku, ale buď byli v koncovce nepřesní, nebo výborně zasahoval domácí brankář Fukal. Přidat druhý gól se povedlo až pět minut před přestávkou Michalu Jeřábkovi po centru Hodináře z přímého kopu.

Divize D
Sokol Tasovice – MFK Vyškov 1:2
Poločas: 0:2. Branky: 88. Doležal – 2. Vrána, 40. Jeřábek. ČK: 51. F. Novotný – 87. Paul.
Vyškov: L. Kollár – V. Novotný, Hodinář, Žoček, Vrána (86. Palla) – Kucharčuk, Jeřábek (83. Čoupek), Smutný (53. Koláček), Machálek – F. Novotný, Hradil (73. Dvorský).

„Naběhl jsem si zezadu a jen jsem to prodloužil. Jsem rád, že jsem konečně dal i gól a jak se ukázalo, byl hodně důležitý. Ve druhém poločase po Filipově vyloučení nás domácí dost tlačili," radoval se autor vítězné trefy.

Ještě před poločasovou pauzou opět zabránil skvělým zákrokem po tvrdé střele rozhodnutí zápasu gólman Fukal. Dění na hřišti pak otočilo vyloučení vyškovského útočníka Filipa Novotného, k němuž trenér Miloslav Machálek po zápase poznamenal, že vyplynulo ze zápalu do hry a hráče že za to peskovat nebude.

„Do poločasu jsme mohli vést klidně i pět nula. Podali jsme výborný výkon, byli jsme na hřišti dominantní a měli jsme další tři nebo čtyři gólové šance. Po vyloučení se domácí nadechli a hráli, řekl bych, takový vabank. My jsme při tom mohli zvýšit na tři nula a závěr pak prožít klidněji. Jenže naopak přišla chyba a konec byl hodně hektický. Ale celkově jsem spokojený, naše výhra byla naprosto zasloužená," řekl Machálek.

Největší šanci přidat kýžený třetí gól mohl v 65. minutě Tomáš Hradil, ale Fukal ho v sóle zase vychytal.

Domácí tlak pak postupně narůstal, ale solidní defenzívu hostů se jim podařilo překonat jen jedenkrát Doležalem. V samém závěru.

„První poločas byl z naší strany jednoznačně hrozný. Propadli jsme v nasazení i bojovnosti. Soupeř nás přehrával jednoduchou kombinací. Ale neměli jsme dostat druhý gól do šatny. Tam byla jednoznačně i chyba našeho gólmana. Nevyběhl a nesnažil se obraně pomoci. Druhý poločas byl již výrazně lepší, měli jsme i šance. Kdybychom dali druhou branku, tak by to zamávalo i s tak silným soupeřem, jako je Vyškov. Bohužel se tak nestalo," konstatoval domácí trenér Milan Kalaš.

Těsně po snížení skóre musel pod sprchy i domácí Paul, což ale už na závěr nemělo vliv.