Los letošního ročníku divize jižní Moravy zapříčinil to, že soutěž uzavřel vzájemný zápas dvou celků z Vyškovska, Sportu Drnovice a Pivovaru Vyškov. Diváci tak viděli derby, jak se patří. Skvělá byla atmosféra i předvedené výkony.

Papírové předpoklady hovořily ve prospěch Vyškova. Ten až do minulého konce bojoval o možnost vyhrát celou soutěž, zatímco Drnovice měly naopak dlouho problémy se záchranou. Na palubovce to ovšem neplatilo.

Hektický úvod, v němž se střídaly výborné akce na obou stranách, se náhle změnil v jednostrannou záležitost. Tým Sportu totiž zaznamenal v rozmezí sedmi minut tři velmi rychlé branky po sobě. To určilo ráz utkání, protože ve futsalu je vedení důležitější, než kde jinde. „Futsal je hodně o tom, kdo ze začátku vede. Protože pokud pak hráči hrají dobře dozadu, tak je těžký pro soupeře vývoj obracet. A to se nám dnes povedlo, rychle vést,“ uvedl trenér dle zápisu domácích Drnovic Antonín Petlach.

Z trojnásobné rány se Vyškov nedostal až do konce poločasu. Sice hrál pohledný futsal a měl i pár šancí, ale v nich hostům chyběl potřebný klid pro úspěšné zakončení. Drnovice se navíc dostávaly do rychlých protiútoků, ale do poločasu s průběžným stavem už také nehnuly.

Druhé dějství probíhalo podle očekávání. Hosté se více tlačili do útoku, ale domácí na to byli připraveni. „Očekávali jsme, že Pivovar bude muset po přestávce začít útočit, a tak to trochu otevře. Hráli jsme ze zajištěné obrany na brejky a ono to vycházelo,“ podotkl Petlach.

A právě z jednoho samostatného úniku dal drnovický Zbořil, střelec i úvodního zásahu duelu, krásný gól po brilantní kličce brankářovi. „Pro mě to byla dnes derniéra, takže já jsem rád, že to takhle dopadlo. Je fajn rozloučit se výhrou,“ popsal pocity Zbořil.

Čtyřbrankové vedení domácích bylo již dostatečné k tomu, aby se střetnutí dohrálo v klidu. Vyškov se sice ještě všemožně snažil s výsledkem něco udělat, ale konto Sportu zůstalo čisté. Trenér Vyškova Libor Šmarda viděl příčinu prohry v oslabení svého týmu. „Z naší strany rozhodla sestava. Měli jsem strašně velkou marodku, musel jsem velmi improvizovat. Čtyři hráči ze základní sestavy jsou nemocní,“ postěžoval si.

O výsledkovém překvapení ale nemluvil hlavně z jiného důvodu. „Když kouknete na tabulku, kde Drnovice se zachraňovaly a my hráli o prvenství, favorit by měl být jasný. Ale naše vzájemné zápasy bývají úplně odlišné. Je to derby, v něm se může stát cokoli,“ sdělil Šmarda.

Drnovice 4:0 Vyškov

Poločas: 3:0. Branky: 2. R. Prachař, 8. Ševčík, 9. Janoška, 25. Zbořil.

TJ Sport Drnovice: Drbal – Janoška, R. Prachař, M. Prachař, Slavíček, Zbořil, Holub, Ševčík, Vlček, Jašíček, Pytela.

FC Pivovar Vyškov: Klimek – Lamkaš, Zákravský, Lžičař, Donneberger, Zabloudil, Pospíšil, Pataki, Adamec.

Rozhodčí: Vomastek – Rudolf. ŽK: Drbal.
Diváci: 150 diváků.