Ti už loni patřili k předním týmům soutěže a svoji velkou sílu letošním aktuálním druhým místem v tabulce potvrzují. „Žabáci budou určitě jeden z nejsilnějších protivníků i přesto, že jim pro čtyři žluté karty bude chybět nejproduktivnější hráč soutěže Dominik Havlín. Zaslechl jsem něco i o ztrátě druhého hlavního kanonýra Ladě Hansla. Nemám to ověřené, ale pokud to tak bude, tak to jsou pro vlky obrovské ztráty směrem dopředu. Ale jsem si vědom, že i bez nich mají velkou kvalitu. Zejména v domácím prostředí, kde kromě zápasu prvního kola s Olomouci neprohráli,“ upozornil trenér Amoru Ladislav Štrublík.

Dlouholetý starosta Jednoty Orel Vyškov Jaromír Zbořil .
Orli Vyškov mají další celostátní titul. Starostu Zbořila potěšili florbalisté

I on hlásí ztráty. Kromě dlouhodobě chybějících Tomáše Selingera, Petra Němce a Dominika Šmerdy nemůže do Bohunic počítat s Janem Chadimou, Tomášem Florianem, Davidem Lukeštíkem, Pavlem Tichým a Michalem Handlířem.

Kouč Amoru popisuje hru vlků jako jednoduchou a přímočarou na pivota nákopy, anebo dlouhými výhozy od brankáře Jaroslava Pšurného. „On má devět gólových asistenci, a to hovoří za vše. Také bych vyzdvihl velkou sílu v osobních soubojích, velké zkušenosti, sehranost a hlavně jsou výbornou partou,“ zdůraznil Štrublík s tím, přes oslabení pojedou amoři s odhodláním získat v Brně minimálně bod.

Ilustrační foto.
Kam za sportem nejen na Vyškovsku

„Chceme se udržet se ve hře o druhé místo. Zbývá už jen šest zápasů. I když jsem říkal, že naším hlavním cílem je zkoušení věcí, které se učíme, a konec našeho první ročníku ve druhé lize že je v podstatě už taková příprava pro další sezonu, ve které máme velké plány, tak chceme předvést co nejlepší výkon a pokusit se bodovat,“ zdůraznil šéf lavičky Amoru.

II. liga - východ
Žabinští Vlci Brno - SK Amor Kloboučky Vyškov
17. kolo, sobota 1. února, 19.15 hodin, sportovní hala Tatranu v Brně-Bohunicích.

Čelo tabulky
1. SKUP Olomouc 16 13 1 2 106:65 40
2. Žabinští Vlci Brno 16 10 2 4 94:63 32
3. VŠSK Zlín 16 10 1 5 81:76 31
4. Amor Kloboučky Vyškov 16 9 2 5 73:57 29